Home / Aktualności / FPS / CALL OF DUTY: WWII – WSTRZĄSAJĄCA ROZGRYWKA, GLOBALNA SKALA
CALL OF DUTY: WWII – WSTRZĄSAJĄCA ROZGRYWKA, GLOBALNA SKALA

CALL OF DUTY: WWII – WSTRZĄSAJĄCA ROZGRYWKA, GLOBALNA SKALA

Call of Duty powraca do największego konfliktu w dziejach wojskowości – tam, gdzie zaczęła się cała seria – do czasów Drugiej Wojny Światowej. 3 listopada Call of Duty: WWII wcieli graczy do 1 Dywizji Piechoty i zabierze w pełną braterstwa i honoru podróż przez fronty Europy z misją, od której zależeć może powodzenie kampanii Aliantów. Nowe Call of Duty to pozbawiony lukru realizm, autentyczność i jednocześnie kinowa intensywność przeżyć na wielką skalę. Poza klasycznymi starciami piechoty, w trybie wieloosobowym gra dostarczy również wielu nowości jeśli chodzi o tryby rozgrywki, system walki i wiele innych rozwiązań – a wszystko to na tle znanych z historii wielkich bitew. Nowy tryb kooperacji – Nazi Zombie – to z kolei nowa, fantastyczna i mrożąca krew w żyłach historia, którą gracze mogą poznać wraz z przyjaciółmi. Stworzona przez studio Sledgehammer Games i wydawana przez Activision Publishing Inc., Call of Duty: WWII to gra, która na nowo zdefiniuje obraz Drugiej Wojny Światowej dla całego pokolenia graczy.

„Ponad dwa i pół roku temu postanowiliśmy zwrócić serię Call of Duty w kierunku jej najgłębszych korzeni. Call of Duty: WWII czyni to w wielkim stylu” zapowiada Eric Hirshberg, CEO Activision. “Twórcy ze Sledgehammer Games opracowali tytuł w autentyczny sposób oddający niepolukrowane realia, jak i oddający należną cześć trudom bohaterów tej największej wojny jaką znała historia. Fani serii otrzymają możliwość doświadczenia Drugiej Wojny Światowej w sposób, który był dotąd nieosiągalny, a przy okazji przybliży ten konflikt nowemu pokoleniu graczy.”

„Call of Duty: WWII to przygoda pełna pasji i inspiracji dla całej załogi Sledgehammer Games. Zespół jest całkowicie oddany jednemu celowi – ukazaniu wstrząsającego wydarzenia jakim była ta wojna w ujęciu ukazującym heroizm i poświęcenie żołnierzy. Przygotowaliśmy bogatą, fabularną kampanię i angażującą rozgrywkę wieloosobową, które ubierają gracza w kamasze i posyłają do walki w świecie, który ugina się pod naporem tyranii. Całość okrasiliśmy pozwalającym oderwać się od wydarzeń historycznych kooperacyjnym trybem Nazi Zombie, który zaskoczy starych fanów i z pewnością zdobędzie wielu nowych” – opowiada Michael Condrey, współzałożyciel i osoba zarządzająca Sledgehammer Games.

Glen Schofield, szef i współzałożyciel Sledgehammer Games, dodał: „historia, którą tu opowiadamy, to coś z czym dotąd nie mieliśmy okazji się zmierzyć. To zdumiewająca podróż zwykłych ludzi w kierunku wojennego heroizmu. W poszanowaniu dla pokolenia, które walczyło w tym największym z konfliktów, chcemy przedstawić rzecz realistycznie i ukazać ten punkt zwrotny w dziejach naszego świata tak, by móc z kolei o tej grze potem mówić jako o punkcie zwrotnym w naszym życiu zawodowym”.

Call of Duty: WWII to zwrot serii w kierunku jej najgłębszych korzeni, pomyślany jako śmiałe, zrealizowane z kinowym rozmachem widowisko, oddające hołd niezapomnianemu bohaterstwu żołnierzy, którzy walczyli ramię w ramię w wojnie, która na zawsze zmieniła oblicze świata. Gra Activision to szczery, niewygładzony obraz Drugiej Wojny Światowej przedstawiony z perspektywy osławionej amerykańskiej 1 Dywizji Piechoty, w której występuje zróżnicowana mieszanka postaci z całego świata. Za pomocą zapierającej dech w piersiach warstwy wizualnej i potęgującego wrażenie dźwięku, graczom przedstawiona zostanie opowieść o lądowaniu w Normandii, marszu przez Francję i wyzwoleniu Paryża, a wreszcie przesuwaniu linii frontu w stronę Berlina, na przestrzeni niektórych z najbardziej monumentalnych bitew w dziejach ludzkości.

Call of Duty: WWII w trybie wieloosobowym pozwala zanurzyć się głęboko w doświadczenie walk piechoty z całym arsenałem historycznego uzbrojenia I ekwipunku, na tle charakterystycznych miejsc wielkich bitew Europejskiego Teatru Wojennego.  Tryb wieloosobowy podsunie graczom również zupełnie nowy sposób kreacji postaci poprzez mechanikę Dywizji, nowatorski wieloosobowy tryb fabularny – Wojnę – oraz Kwaterę Główną, pierwsze w swoim rodzaju centrum społecznościowe, zaprojektowane by zapewnić graczom kontakt ze znajomymi. Definiujący obraz Drugiej Wojny Światowej dla tej generacji gier tytuł niepozbawiony będzie dającego odetchnąć od autentyzmu trybu Nazi Zombie, w którym grając w kooperacji gracze poznają całkiem nową, fantastyczną historię osadzoną w realiach historycznych, lecz pełną nieprawdopodobnych wydarzeń i scen mrożących krew w żyłach. Więcej informacji na temat wieloosobowych trybów rozgrywki w Call of Duty: WWII ujawnionych zostanie podczas zbliżających się targów E3, a jeszcze później pojawią się nowe informacje o trybie Nazi Zombie.

Złożenie zamówienia na Call of Duty: WWII w przedsprzedaży u wybranych dystrybutorów zapewnia dostęp do Bety, dostępnej w pierwszej kolejności na PlayStation 4, planowanej na dalszą część roku. W przedsprzedaży dostępne są następujące edycje Call of Duty: WWII:

  • Edycja Bazowa i Cyfrowa Edycja Bazowa.
  • Cyfrowa Edycja Deluxe – z Przepustką Sezonową** i dodatkami.
  • Edycja Pro – z Przepustką Sezonową Pass**, kolekcjonerskim steelbookiem i dodatkami.

Zachęcamy do sprawdzenia dostępności poszczególnych edycji Call of Duty: WWII u lokalnych dystrybutorów.