Home / Aktualności / Ceny Xbox One i PS4 cieszą Nintendo
Ceny Xbox One i PS4 cieszą Nintendo

Ceny Xbox One i PS4 cieszą Nintendo

W rozmowie z Gamesbeat Scott Moffit zajmujący się marketingiem w Nintendo powiedział, że jeszcze niedawno Wii U było najdroższą konsolą na rynku. Teraz po ogłoszeniu cen PlayStation 4 i Xboksa One ich konsola będzie znacznie atrakcyjniejsza dla klientów. Dzięki Microsoftowi i Sony nie planują obniżki cen swojej konsoli.

„Nie mamy w planach zmiany cen Wii U” powiedział Moffit. „Wii U ma świetny stosunek oferowanej jakości do ceny. Nasza konsola nie jest już najdroższą na rynku”

„Patrzymy teraz na cenę (Wii U) zupełnie inaczej, tak samo jak zmieniło się stanowisko ludzi patrzących na nadchodzący, świetny kontent dla naszej konsoli.”

Moffit twierdzi też, że Nintendo potrafi zaoferować coś, czego Microsoft i Sony nie mogą:

„Mogę ci powiedzieć, że jestem absolutnie pewien naszych szans i tego co wprowadzamy na rynek”. Dodaje: „Aby doświadczyć naszych marek, musisz posiadać Wii U. Sony i Microsoft skupili się na bardziej hardkorowych gracza, a my chcemy uderzyć w inną, szerszą publikę – dzieci i rodziny. Wszyscy znajdą coś dla siebie”.

KOMENTARZ: Trudno nie zauważyć pewnej sprzeczności w polityce Nintendo. Wii od początku nie było skierowane dla hardkorowego gracza, ale bardziej dla casuali. Z Wii U (według Scotta Moffita) ma być tak samo, ale nie jest. Konsola bardziej niż Wii kojarzy się z „poważniejszymi” grami takimi jak Deus Ex: Human Revolution czy Darksiders II. Mam wrażenie, że wielkie N nie wie w jaki typ klienta che uderzyć i stoi w rozkroku; nie są w stanie zdecydować czy stawiają na fanów GTA, Battlefielda, czy na fanów Wii Sport i Mario. Pewnie początkowym zamysłem było zgarnięcie całego tortu, ale rzeczywistość sprowadziła Japończyków na ziemię.