Home / Aktualności / FPS / Far Cry 4 – kolejne doniesienia o grze
Far Cry 4 – kolejne doniesienia o grze

Far Cry 4 – kolejne doniesienia o grze

Na grę Far Cry 4 czekają już całe rzesze fanów, bowiem zapowiada się jedna z najbardziej spektakularnych premier w 2014 roku. Ubisoft przygotowuje grę, która ma godnie zastąpić świetnie przyjętą trzecią część strzelanki.

Nowy tytuł został zapowiedziany miesiąc przed targami E3 2014. Ogłoszono, że akcja gry będzie toczyła się w Himalajach, gdzie nasz bohater będzie walczył z przywódcą królestwa Kyrat. Oznacza to, że będziemy świadkami strzelania, jazdy na słoniu i licznych wybuchów. Za wydanie gry będzie odpowiadało aż pięć studiów jak np. Ubisoft Montreal i Ubisoft Kiev.

Wielkość mapy ma być podobna do tego co widzieliśmy w Far Cry 3, jednak z większym zagęszczeniem poszczególnych elementów. Nowością ma być tryb hardcore, który zapewni w grze zjawisko hipotermi, zakażeń czy permanentnej śmierci. W podstawowej wersji gry jednak go nie znajdziemy, ale w ewentualnym dodatku. Z uwagi, że akcja Far Cry 4 będzie rozgrywać się na wysokich obszarach to gracz będzie musiał korzystać z butli z tlenem, jednak tych nie ma być zbyt dużo. Zakończeń w grze również będzie conajmniej kilka.

Użytkownik otrzyma do dyspozycji kombinezon wingsuit, który po odblokowaniu pozwoli na bardzo szybkie przemieszczanie się po mapie. W trybie kooperacji zagramy na podzielonym ekranie, ale tylko przez sieć. Ogólnie tryb multiplayer ma być najważniejszą częścią tej produkcji. Poza tym będziemy mogli dostosować interfejs do naszych preferencji poprzez ukrycie niektórych elementów.

Gra Far Cry 4 powinna mieć premierę 20 listopada. Dostępna będzie na platformy PC, PS3, PS4, Xbox 360 i Xbox One.

fc4582