Home / Aktualności / Football Manager 2013 pobrany nielegalnie 10 milionów razy
Football Manager 2013 pobrany nielegalnie 10 milionów razy

Football Manager 2013 pobrany nielegalnie 10 milionów razy

Football Manager 2013 został  pobrany nielegalnie przez 10,1 milionów osób. O tym fakcie poinformował szef studia Sports Interactive, Miles Jacobson podczas London Games Conference 2013.

Jacobson powiedział, że zabezpieczenia zostały przełamane 12 maja, ale crack był wadliwy na tyle, że pozwalał Sports Interactive śledzić po adresach IP kto ściąga i gra nielegalnie w ich grę.

Statystyki pokazały, że w najwięcej kopii pobrano z Chin, bo aż 3,2 miliona. Za Chińczykami są Turcy z wynikiem 1,05 miliona, a niechlubne podium zamyka Portugalia z wynikiem 781,785. Zabawny jest fakt, że jedynie jedna osoba z Watykanu korzystała z nielegalnej wersji tytułu.

Jacobson daleki jest jednak od twierdzenie, że są to potencjalne straty i wszyscy ci ludzie mogli kupić grę legalnie w sklepach. Szacuje on, że przez cracka stracili 176 tysięcy nabywców, co wygenerowało by zysk na poziomie 3,7 miliona dolarów – a to już jest suma konkretna.

KOMENTARZ: Wynik Chin absolutnie nikogo dziwić nie powinien (w końcu to naród liczący sobie 1,3 miliarda osób), ale dziwne dla mnie był brak jakiegokolwiek kraju ze wschodniej Europy. Spodziewałbym się, że najwięcej pobrań będzie z takich krajów jak Rosja, czy Polska. nic jednak bardziej mylnego; największymi piratami na Starym Kontynencie okazali się mieszkańcy bogatych państw Zachodu. Co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że niskie zarobki są tylko wymówką dla złodziei.