Home / Aktualności / Hellraid w pytaniach i odpowiedziach
Hellraid w pytaniach i odpowiedziach

Hellraid w pytaniach i odpowiedziach

Czym jest Hellraid?

Naszą gra to first-person co-op slasher. Sami stworzyliśmy ten gatunek, aby oddać ideę stojącą za Hellraidem, który połączy elementy klasycznych gier hack & slash z zaawansowanym systemem walki opartym na refleksie i precyzji gracza, RPG, strzelanek oraz gier sieciowych w jedno, niespotykane dotąd doznanie.

Czy w Hellraida zagramy tylko w kooperacji? Jaka jest największa różnica pomiędzy rozgrywką samemu a z przyjaciółmi?

W Hellraida można grać zarówno samemu, jak i współpracując z trzema przyjaciółmi. Podczas gry w pojedynkę eksplorujemy świat, wypełniamy misje, walczymy z przeciwnikami, zbieramy przedmioty i skarby oraz rozwijamy naszą postać. W kooperacji napięcie rośnie kiedy drużyna przyjaciół wspólnymi siłami stara się osiągnąć cel, jednocześnie rywalizując ze sobą o punkty przyznawane za zabitych przeciwników, zagrywki drużynowe, czy zwycięstwo w generowanych automatycznie wyzwaniach dodatkowych.

Na czym polega rozgrywka w Hellraidzie?

W grze podróżujemy między lokacjami przy pomocy sieci magicznych portali. Każdą lokację można odwiedzać niezliczoną liczbę razy aby wykonać w niej zadania z kampanii fabularnej, misje poboczne albo żeby wraz z przyjaciółmi zetrzeć się z siłami piekielnymi, przy okazji rywalizując też o doświadczenie, punkty, nagrody i miejsce na leaderboardach. Podczas rozgrywki gracze skorzystają z szerokiego wachlarza broni jedno- i dwuręcznych, dystansowych oraz magii. Walkę wzbogacą unikatowe umiejętności specjalne, takie jak szybsze poruszanie się i niewidzialność, które dają dodatkowe możliwości taktyczne w trakcie poszukiwania skarbów, wykonywania misji, unikania śmiertelnych pułapek, potyczek z przeciwnikami oraz walk z potężnymi bossami.

Czy gracze będą mogli rozwijać zdolności swoich postaci, modyfikować ich broń oraz zmieniać noszone zbroje?

Każda z czterech klas postaci w Hellraidzie (wojownik, mag, paladyn i łotrzyk) będzie posiadała własne drzewko umiejętności do rozwinięcia podczas rozgrywki. Gracze będą też mogli modyfikować oraz tworzyć broń, jak również zakładać elementy uzbrojenia, które kupią w sklepach, od innych graczy lub znajdą w lokacjach.

Kim lub czym jest Mistrz Gry (Game Master)?

Mistrz Gry to złożony system wzorowany na klasycznych grach role-playing, który dba o to, żeby każda rozgrywka w Hellraidzie była innym, zupełnie nowym doświadczeniem. Podczas gry w kooperacji Mistrz Gry dobiera dodatkowe wyzwania napędzając rywalizację między członkami drużyny oraz nagradza najlepszych z nich na koniec misji. Wpływa on także na rozgrywkę skalując poziom trudności, zmieniając rozstawienie, liczebność i rodzaje przeciwników, jak również rozmieszczając losowo skrzynie ze skarbami oraz loot.

Czy Mistrz Gry będzie działał również podczas rozgrywki w pojedynkę?

Tak, Mistrz Gry zapewni niepowtarzalność wrażeń podczas przechodzenia gry w pojedynkę tak samo jak w kooperacji, ale bez generowania dodatkowych wyzwań, które wystąpią wyłącznie podczas grania z przyjaciółmi.

Ile potrwa rozgrywka w Hellraidzie i kiedy gra trafi na rynek?

Dzięki Mistrzowi Gry i jego działaniom, Hellraid zapewni graczom setki godzin zabawy. Gra trafi na rynek jeszcze w tym roku na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.