Home / Aktualności / Koniec z serią FIFA Manager
Koniec z serią FIFA Manager

Koniec z serią FIFA Manager

Electronic Arts przegrało na polu symulatorów menadżera piłkarskiego i zdecydowało się wycofać z placu boju. Założyciel i designer studia, Gerald Köhler ogłosił, że Elektronicy nie są już zainteresowani dalszym rozwojem serii i ostatnią jej odsłoną została FIFA Manager 14.

Powodem tego jest oczywiście niska sprzedaż, a to z kolei dzięki konkurentowi ze stajni firmy SEGA – Football Manager.

„Dzisiaj piszę do was, by przekazać, że FIFA Manager 14 będzie ostatnią częścią serii reklamowaną przez logo EA Sports” napisał Köhler. „To była bardzo trudna decyzja.dlatego potrzebowałem czasu by ją wyjaśnić. Pewnie dla wielu z was będzie to duże rozczarowanie i rozumiem wasze pytanie: dlaczego”.

„Gatunek football manager-ów jest bardzo wyspecjalizowany i głównie gracze z dwóch krajów z nimi zainteresowani – Anglii i Niemiec. A na nich jedna marka praktycznie zdominowała sprzedaż w ostatnich latach. Ogólna tendencja do przechodzenia w gry mobilne i online także się przyczyniła. My wszyscy, zespół Bright Future i nasi koledzy z EA Sports kochaliśmy i wciąż kochamy FIFA Manager. To seria, która urzekała graczy przez lata i była naszą dumą i radością od samego startu – FIFA Manager 2002”.