Home / Aktualności / RPG / Mars War Logs oraz Magrunner: Dark Pulse
Mars War Logs oraz Magrunner: Dark Pulse

Mars War Logs oraz Magrunner: Dark Pulse

Wydawnictwo Techland z przyjemnością informuje, że już dziś w serii Dobra Gra pojawiają się kolejne nowości. Są to Mars War Logs oraz Magrunner: Dark Pulse. Oba produkty są dostępne na rynku w cenie 19,90 zł na platformę PC.

Już dziś w serii Dobra Gra pojawiają się dwie ciekawe nowości. Mowa tu o Magrunner: Dark Pulse, gdzie technologia zderza się z Cthulhu, którego autorem jest H. P. Lovecraft oraz Mars War Logs, będąca intensywną cyberpunkową rozgrywką RPG na czerwonej planecie.

Magrunner: Dark Pulse jest dziełem studia deweloperskiego Frogwares. To gra akcji z elementami logicznymi. Tytuł wprowadza niespotykany dotąd wśród gier tego typu klimat. Jest to możliwe dzięki wciągającej fabule łączącej elementy cyberpunku i horroru, bazujące na powieściach H.P. Lovecrafta. Gra ma polską lokalizację.

Akcję Magrunner osadzono w niedalekiej przyszłości. Fabuła opowiada o losach młodego człowieka, który postanawia wziąć udział w testach nowych technologii. Sytuacja ulega diametralnej zmianie, gdy okazuje się, że z pozoru niewinne eksperymenty mają posłużyć do mrocznych celów – sprowadzenia na Ziemię obcych. Na drodze gracza staje masa śmiercionośnych pułapek, których pokonanie wymaga dużego sprytu. Graficznie grę napędza Unreal Engine 3, którego moc została wykorzystana do stworzenia pełnego detali wirtualnego świata.

mars_war_logs_2d

Mars War Logs przenosi graczy na Marsa, prawie 100 lat po kataklizmie, który rozpętał chaos na czerwonej planecie. Woda stała się najcenniejszym zasobem, a korporacje toczą niekończące się wojny o dominację. Gracz stawia czoła wymagającym przeciwnikom i przerażającym potworom podczas dynamicznych starć w czasie rzeczywistym. Najcenniejszym surowcem stała się woda, a różne organizacje toczą walkę o dostęp do jej zasobów. Gracz wciela się w byłego członka jednej z walczących frakcji. Główny bohater tak jak inni próbuje przeżyć w tym niegościnnym miejscu. Wplątuje się jednak w intrygę, która może zaważyć na losach całej kolonii. Twórcy gry zadbali, by działania i decyzje podejmowane przez gracza miały bezpośredni wpływ na przebieg fabuły. Nie zabraknie również elementów, które definiują gatunek gier RPG. Gracz zbierając punkty doświadczenia rozwija swoją postać w dowolny sposób, wybierając z dziesiątek umiejętności, perków oraz arsenału broni. Nasz bohater podczas potyczek może pozostać niezauważony lub też rozpętać prawdziwe piekło. Wybór należy zawsze do gracza.