NIE PRZEGAP:
Home / Aktualności / Merc Elite – propozycja nie tylko dla fanów MOBA
Merc Elite – propozycja nie tylko dla fanów MOBA

Merc Elite – propozycja nie tylko dla fanów MOBA

MOBA jest to gatunek gier, w którym gracze z reguły zanurzają się w wirtualny świat fantasy, dlatego też dużym zaskoczeniem było oryginalne umiejscowienie akcji najnowszej gry studia Bigpoint. Gra Merc Elite, o której mowa, przenosi bowiem gracza w sam środek trwającej wojny, która dodatkowa toczy się czasach przyszłych. Takie wyjątkowe rozwiązanie zaowocowało dosyć sporym zainteresowaniem pośród fanów gier online i nie tylko, dzięki czemu poczynania wirtualnych najemników aktualnie śledzi już kilkaset tysięcy graczy na całym świecie, a liczba ta stale rośnie.

Świat przedstawiony w Merc Elite to prawie doszczętnie zniszczone miasta, które obecnie stanowią pole nieustającej bitwy wrogich grup najemników. To właśnie ich poczynaniami przyjdzie kierować graczowi, którego zadaniem jest poprowadzenie swojego oddziału ku zwycięstwu. Każda wygrana walka nagradzana jest wirtualną walutą, dzięki której możliwy jest zakup nowych elementów ekwipunku, a tym samym wzmocnienie swoich jednostek.

W skład jednej drużyny wchodzi 5 członków, których natomiast można wybrać spośród 5 różnych klas wojowników. Każdy z nich oferuje indywidualne metody walki, które mogą być dodatkowo rozwijane w dowolny sposób. Dzięki takiemu rozwiązaniu każda bitwa staje się unikalna i nieprzewidywalna, a więc nawet po kilku godzinach zabawy Merc Elite się nie nudzi. Sama rozgrywka natomiast bazuje na czystej kooperacji, bez której nie ma mowy o jakimkolwiek zwycięstwie. Z tego powodu przydają się umiejętności strategicznego planowania czy logicznego myślenia.

Spośród wielu zalet gry warto zwrócić uwagę chociażby na nienaganną oprawę graficzną, gdyż realistyczne efekty wizualne wyglądają naprawdę dobrze. Prawidłowo zostały także oddane prawa fizyki, co widać szczególnie w chwili wybuchów. Proste sterowanie umożliwia pełną kontrolę nad każdym ruchem najemników, a ciekawe tryby gry dodają nowych możliwości zabawy. Podsumowując Merc Elite to gra online, które stanowi ciekawą propozycję nie tylko dla fanów gier internetowych, ale także miłośników tradycyjnych MOBA.