Home / Aktualności / Akcja / Pierwsze plotki na temat Battlefield 4
Pierwsze plotki na temat Battlefield 4

Pierwsze plotki na temat Battlefield 4

O Battlefield 4 na razie jest w miarę cicho, jednak co jakiś czas w sieci pojawiają się pewne spekulacje oraz doniesienia. Poniższe informacje rzekomo wypłynęły z chińskiego oddziału Electronic Arts oraz oczywiście w żaden sposób nie zostały potwierdzone. Piszemy o nich zatem w ramach ciekawostki, a nie konkretnych informacji. Według przecieku, nowy Battlefield będzie w 80% wykorzystywał możliwości silnika graficznego Frostbite 2. Dla porównania – Battlefield 3 robił to w 30-40%. Czwórka ukaże się na PC oraz konsolach zarówno aktualnej, jak i nowej generacji. Powróci tryb dowódcy, dzięki czemu gracze będą mogli wydawać rozkazy swojej drużynie – tym razem także głosowo. W trybie multiplayer udział weźmie maksymalnie 64 graczy. Liczba dla konsol będzie odpowiednio mniejsza.

Przedstawiony konflikt będzie miał miejsce we współczesności, a jego głównymi stronami będzie Rosja, Chiny oraz USA. Warto wspomnieć, że wśród żołnierzy po raz pierwszy w serii zaobserwujemy kobiety.

Rewelacje te, jak już wspominaliśmy, są niepotwierdzone, dlatego też należy je traktować jako pogłoski, a nie pewne szczegóły z nadchodzącej strzelanki.