Home / Aktualności / FPS / Poznaj Kryjówkę w Sniper Ghost Warrior 3
Poznaj Kryjówkę w Sniper Ghost Warrior 3

Poznaj Kryjówkę w Sniper Ghost Warrior 3

Każdy żołnierz potrzebuje bezpiecznego miejsca do odpoczynku, zregenerowania się i taktycznego przygotowania przed następną misją. CI Games uchyla rąbka tajemnicy i  pozwala odkryć Kryjówkę Jona Northa w grze Sniper Ghost Warrior 3.

Kryjówka to miejsce, gdzie nasz główny bohater może odzyskać siły, stworzyć lub kupić przedmioty, dobrać odpowiedni ekwipunek do misji i rozpocząć kolejne zadanie. Są różne rodzaje Kryjówek, które można odkryć na północy Gruzji. Wiele z nich zostało wyposażonych w nowe bronie oraz inne wartościowe przedmioty. Po ich odkryciu, gracze mogą przenosić się bezpośrednio do nich – chyba że znajdują się na wyznaczonym obszarze misji.

Poniżej prezentujemy najważniejsze miejsca w Kryjówce:

Skrytka z bronią to miejsce, w którym gracz może zmienić aktualnie posiadany ekwipunek. Broń podstawowa, dodatkowa i boczna, a także gadżety, kamuflaże na broń i zbroje mogą być w tym miejscu kupowane lub dodawane do aktualnego ekwipunku Jona.

W Warsztacie gracze mogą tworzyć: zarówno standardową, jak i specjalną amunicję, gadżety oraz opatrunki – wszystko przy wykorzystaniu materiałów znalezionych w świecie gry. Istnieje pięć rodzajów materiałów. Każdy tworzony przedmiot wymaga ich w określonej ilości i proporcji.

Walutą w Sniper Ghost Warrior 3 są Towary Handlowe. Gracze mogą kupić praktycznie wszystko – począwszy od granatów i opatrunków, na broni kończąc. Towary Handlowe gracz otrzymuje za pomyślnie wykonywanie misji głównego wątku fabularnego oraz misji pobocznych, odnajdywanie ukrytych przedmiotów, eliminację poszukiwanych celów, ratowanie cywilów lub po prostu znajdując je w świecie gry.

Naboje specjalne:

  • Naboje wabiące: Ich zadaniem jest zwabianie przeciwników w określone miejsce bez podnoszenia alarmu. Gracze mogą w bardzo prosty sposób pozbyć się wrogów widocznych dla innych przeciwników – po prostu zwabiając ich poza pole widzenia kompanów i unieszkodliwienie. Ponadto naboje wabiące mogą skłonić przeciwnika do wychylenia się zza przeszkody.
  • Naboje oznaczające: Wytwarzają specjalny impuls, który pozwala zlokalizować wroga za przeszkodami. Pozwalają graczowi oznaczać przeciwnika w miejscach, w których użycie Dona może być zbyt ryzykowne lub zająć za dużo czasu.
  • Naboje przeciwpancerne: Mogą posłużyć do pozbywania się wrogów znajdujących się za przeszkodami terenowymi np.: ścianami, ogrodzeniami, a nawet osłonami metalowymi. Naboje przeciwpancerne to efektywny oręż do walki z opancerzonymi przeciwnikami i pojazdami.
  • EMP: Emitują impuls elekromagnetyczny, który na małej przestrzeni unieszkodliwia pojazdy oraz inne urządzenia elektroniczne. Celny strzał może zablokować posiłki wroga, wyłączyć monitoring lub zwabić przeciwnika poprzez wywołanie pożaru w generatorze prądu.
  • Naboje wybuchowe: Jeśli nie zależy Ci na pozostaniu w ukryciu, wtedy ten nabój będzie spełnieniem Twoich snajperskich marzeń.
  • DARPA: Eksperymentalny, samonaprowadzający nabój, który pozwala graczom na zignorowanie niesprzyjających warunków – wykonywanie trudnych strzałów nigdy nie było tak proste!

Gadżety i wyposażenie bojowe to wiele interesujących przedmiotów ułatwiających wykonanie misji, które można stworzyć lub kupić. Gadżety różnią się przeznaczeniem – od granatów odłamkowych, aż do urządzeń ostrzegających przed wrogiem. Ich ostateczne wykorzystanie zależy wyłącznie od gracza. Dla przykładu:

  • Ładunek wybuchowy C4 – typowy ofensywny przedmiot. Może być jednak wykorzystany w roli wabika – wysadzenie wzbudzi zainteresowanie wroga, który opuści swój dotychczasowy posterunek.
  • Nóż do rzucania – może służyć do cichego eliminowania wroga bez konieczności wykorzystania (i zużywania) tłumika. Ponadto, może uratować życie gdy zabraknie amunicji.

Odpowiedni wybór ekwipunku i wykorzystanie gadżetów może znacząco rozszerzyć ilość dostępnych taktyk.

Gracze mogą modyfikować bronie przy wykorzystaniu odblokowanych dodatków. Nowe bronie, gadżety i dodatki odblokowuje się nie tylko wykonując misje – znajdują się one także przykładowo na posterunkach. Dodatki mogą być odblokowane również poprzez branie udziału w aktywnościach rozlokowanych w otwartym świecie gry np. ratując uwięzionych cywilów. Raz odblokowane dodatki można zakupić w sklepie – tak samo jak amunicję, gadżety, apteczki i kamizelki przy użyciu waluty w grze.

Sniper Ghost Warrior 3 to historia braterstwa, wiary i zdrady osadzona w najlepiej zaprojektowanej grze snajperskiej. Wciel się w rolę amerykańskiego snajpera Jonathana Northa, który dostaje się za linię wroga w Gruzji, nieopodal rosyjskiej granicy. Odkryj ogromny, w pełni otwarty świat, z dynamicznymi warunkami atmosferycznymi, porami dnia i nocy, które mają realny wpływ na rozgrywkę i podejmowane decyzje. Dostosuj broń, akcesoria, pojazdy i drony, wykorzystując przy tym zdolności z trzech podstawowych drzew umiejętności: Snajpera, Wojownika i Ducha.

Sniper Ghost Warrior 3 trafi na konsolę PlayStation®4, Xbox One oraz Windows PC 25 kwietnia 2017 roku.