Home / Aktualności / Premiera PS4 równo z PlayStaystation App
Premiera PS4 równo z PlayStaystation App

Premiera PS4 równo z PlayStaystation App

PlayStation App zostanie udostępnione jeszcze w tym roku w okolicy premiery PS4. Aplikacja ruszy na iOS i Androidzie.

Zapowiedziane kilka tygodni temu na Tokyo Game Show PlayStation App ma pozwolić na poczucie „doświadczenia PlayStation” w miejscach, gdzie nie możemy wziąć naszej konsoli. Aplikacja pozwoli na kontakt ze znajomymi, porównywanie trofeów, podglądać aktywność przyjaciół (nagrywanie gameplayów, streamowanie).

„Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić. Możesz wysłać wiadomość – tekstową lub nawet głosową – ze swojego smartfona do kogoś, kto siedzi przy PS4” – powiedział Shuhei Yoshida, prezydent Sony Computer Entertainment Worldwide Studios.

Yoshida dodał „Znajomy z PS4 może wysłać ci zaproszenie do gry, a ty otrzymasz powiadomienie na PlayStation App. Możesz też poprzez apliakcję kupić grę, która zacznie pobierać, gdy ty będziesz poza domem”.

Okazuje się, że apka jest otwarta dla innych developerów: „Jest wielu dużych wydawców, którzy tworzą własne aplikacje, jak Battlefield, Watch Dogs i to jest naprawdę fajne. Ale mniejsi developerzy mogą liczyć na wsparcie i bez problemu połączą swoje gry z PlayStation App”.