Home / Aktualności / Akcja / Producent Watch Dogs: „PS4 i Xbox One mają porównywalną moc”
Producent Watch Dogs: „PS4 i Xbox One mają porównywalną moc”

Producent Watch Dogs: „PS4 i Xbox One mają porównywalną moc”

Bebechy nowego Xboksa i PlayStation 4 są bardzo zbliżone do siebie – obaj producenci korzystają z ośmiordzeniowych procesorów AMD, 8GB RAM-u i dysku 500GB. Wyglądałoby więc na to, że sprzęty będą miały podobną wydajność. Diabeł jednak tkwi w szczegółach; w PS4 zastosowano znacznie szybsze pamięci GDDR5, a procesor ma wyższe taktowanie. Nikt nie pochwalił się jeszcze kartą graficzną umieszczoną wewnątrz, ale według plotek i tutaj Sony wygrało wydajnościowo.

Nieco inaczej myśli producent Watch Dogs. W wywiadzie udzielonym Nowgamer Dominic Guay powiedział: „Oczywiście sprzęt jest wciąż nowy i zajmie nam trochę czasu, by wycisnąć z niego całą moc i opanować wszystko”. „Dobrą wiadomością dla developerów jest, że PS4 i Xbox One mają porównywalną moc”.

Na plotki mówiące o sporej przewadze PS4 Guay odpowiedział, że różnice mogą być, ale będą niewielkie.

Różnica natomiast ma być zauważalna jeśli porównamy Watch Dogs odpalonego na obecnych konsolach z tym hulającym na next-genach. „Grafika będzie ładniejsza, ale zmiany też dotkną dynamizmu miasta. Dla przykładu: kiedy będziesz pływał łodzią, woda będzie wyglądać znacznie bardziej realistycznie na next-genach. Wprowadziliśmy też lepszą sztuczną inteligencję NPC-ów, są mądrzejsi i lepiej reagują na poczynania gracza. Poza tym ulice w wersji na next-geny będą bardziej zatłoczone”.

W Watch Dogs zagramy 22 listopada na PC, PS4, PS4, Xboksie 360, Xboksie One i Wii U. Wtedy też zobaczymy, czy istnieją większe różnice między wersjami gry.