NIE PRZEGAP:
Home / Aktualności / Programy dla graczy
Programy dla graczy

Programy dla graczy

Miłośnicy gier osiągają największą satysfakcję i przyjemność, w sytuacji posiadania bardzo szybkiego i nowoczesnego komputera. Wiadomo,że pakiet niezawodnego sprzętu bez problemu poradzi sobie z dużymi wymaganiami sprzętowymi najnowszych produkcji. Posiadając zasób najlepszych urządzeń trzeba jednak być świadomym, że nawet najlepszy komputer nie poradzi sobie bez odpowiedniego zestawu programów.

Narzędzia warte instalacji na komputerze powinny obok dobrej funkcjonalności, całkowicie wykorzystywać możliwości naszego komputera. Dobrym rozwiązaniem będzie (oczywiście w miarę możliwości ) instalacja aplikacji w wersjach 64 bitowych. W naszym serwisie jest sporo takich narzędzi, a przede wszystkim są to całkowicie darmowe programy do nagrywania płyt jak np. 64 bitowy CDBurnerXP. Wartym uwagi programem przydatnym graczom może być darmowy czytnik dokumentów PDF-XChange Viewer x64. Koniecznie również należy wyposażyć nasz sprzęt w program do kompresji plików np. 7-ZIP oraz menedżera plików – na przykład Speed Commandera x64, który zastąpi systemowy Eksplorator Windows i umożliwi skorzystanie z bardziej zaawansowanych funkcji.

Pasjonaci gier, jak wiadomo korzystają również aktywnie z Internetu. Niezwykle przydatne w tym przypadku jest zainstalowanie zestawu programów, których podstawę stanowi przeglądarka Chrome oraz klient poczty e-mail Thunderbird. Komunikatory Skype i WTW z powodzeniem zastąpią nam GG.

Elementem dobrego sprzętu jest również uniwersalny odtwarzacz jakim jest Media Player Classic Home Cinema, który wykorzystuje zarówno 64 bitowy procesor jak i akcelerację dekodowania zapewnianą przez kartę graficzną. Wystarczą jedynie aktualne sterowniki do GPU.

Obok tradycyjnych benchmarków , ważnym punktem posiadania jest Fraps. Narzędzie podaje nam aktualną prędkość animacji w grze (monitoruje ilości klatek na sekundę) oraz przechwytuje obrazy i filmy za pomocą konfigurowalnych skrótów klawiszowych. Użytkownik GeForce powinien się też wyposażyć w niezwykle przydatny program nHancer, który umożliwia tworzenie i edycję profili do gier. Podobną funkcjonalność dla kart Radeon oferuje ATI Tray Tools. Kolejnym ciekawym elementem gracza jest narzędzie do monitorowania temperatur w komputerze. Również i tu do wyboru mamy wiele dobrych, bezpłatnych programów na przykład SpeedFan czy CPUID Hardware Monitor. Ci gracze, którzy mają potrzebę pochwalenia się swoimi rozgrywkami na przykład na YouTube, z pewnością będą potrzebować programu Media Coder, który umożliwia transkodowanie materiału filmowego. Zalecanym programem jest również CyberLink PowerDirector, który pozwala w najszybszy i najbardziej efektywny sposób przeprowadzić edycję nagrań z kamery. Aplikacja została godnie przygotowana do współpracy z najnowszymi procesorami, kartami graficznymi, a przy tym oferuje doskonałą wydajność.

Pełen pakiet niezbędnych aplikacji, które precyzyjnie wyselekcjonowaliśmy dla graczy możemy ściągnąć całkowicie za darmo w serwisie pliki.pl