Home / Bez kategorii / Star Wars: The Old Republic przeżywa drugą młodość
Star Wars: The Old Republic przeżywa drugą młodość

Star Wars: The Old Republic przeżywa drugą młodość

Największy projekt w historii Electronic Arts, 500 milionów dolarów wpakowanych w produkcję, świat znany milionom fanów, miesiące nakręcania hype’u, a jednak nie udało się. Nawet wpakowanie tylu zielonych w grę MMO nie gwarantuje jej sukcesu o czym przekonało się dość szybko BioWare z The Old Republic.

Od premiery gry nie minął rok, a twórcy już zmuszeni byli przejść z abonamentu na model f2p; co się oczywiście opłaciło. Okazało się bowiem, że od przejścia na darmowy model założono dwa miliony nowych kont! Przypomnę, że liczba subskrypcji w szczytowej formie SWTOR-a nie osiągnęła takiego pułapu, a jedynie ok. 1,8mln. Razem więc wychodzi na to, że gracze zarejestrowali się prawie cztery miliony razy.

Twórcy nie zamierzają spocząć na laurach i szykują nowy kontent do produkcji, a w nim między innymi bardzo rozbudowany edytor postaci.

Nie rozumiem tylko po co tyle studiów próbuje swoich sił w modelu abonamentowym, co jest oczywistym samobójstwem. Ile razy będziemy musieli zobaczyć klęski finansowe, żeby w końcu do wszystkich doszło, że na abonament może sobie pozwolić jedynie World of Warcraft.