Home / Aktualności / Mobilne / STWÓRZ IMPERIUM NA SWOIM iPHONE – GRA FORGE OF EMPIRES JUŻ DOSTĘPNA W APP STORE
STWÓRZ IMPERIUM NA SWOIM iPHONE – GRA FORGE OF EMPIRES JUŻ DOSTĘPNA W APP STORE

STWÓRZ IMPERIUM NA SWOIM iPHONE – GRA FORGE OF EMPIRES JUŻ DOSTĘPNA W APP STORE

Popularna gra strategiczna jest już dostępna na iPhone z rozbudowanymi funkcjami cross-platformowymi i pojedynczym logowaniem (SSO). Twórcy zapowiedzieli także wersję na Androida.

Studio InnoGames poinformowało dzisiaj o premierze swojej popularnej gry strategicznej – Forge of Empires – na urządzenia iPhone. Tytuł, dostępny wcześniej na iPadach, otrzymał zaktualizowaną oprawę graficzną, nowy, lepszy interfejs oraz został zoptymalizowany tak, aby umożliwić płynną i satysfakcjonującą zabawę na mniejszych ekranach iPhone 4 (lub nowszych). Podobnie jak w wersji tabletowej posiadacze iPhone mogą logować się za pomocą istniejącego już konta lub stworzyć nowe. Możliwe jest także przełączanie między dwoma kontami. Gra Forge of Empires na iPhone jest już dostępna do pobrania w App Store.

Dzisiejsza premiera wpisuje się w strategię tworzenia tytułów cross-platformowych. Dzięki temu gry InnoGames stają się dostępne dla coraz większego grona posiadaczy różnych urządzeń – tak też będzie w przypadku Forge of Empires, która już niebawem trafi również na urządzenia z systemem Android. W Forge of Empires bawi się  już 20 milionów graczy, z których znaczna część używa właśnie wersji na iPad. Gra znalazła się także na liście dziesięciu najchętniej pobieranych aplikacji w aż 10 państwach w samej Europie, a ocena gry sięgnęła 4.5/5 gwiazdek i utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie.

Nowa wersja Forge of Empires na iPhone doczekała się szeregu zmian i aktualizacji, w tym wspaniałej szaty graficznej czy systemu sterowania stworzonego specjalnie dla urządzeń zarządzanych dotykowo. Dzięki temu nowa propozycja InnoGames zapewni wspaniałą rozrywkę posiadaczom urządzeń iPhone. Gracze mobilni mogą swobodnie przełączać się między kontami, wznawiać przygodę rozpoczętą w przeglądarce – i odwrotnie – grać na komputerze na koncie stworzonym na iPhone czy iPad. Postępy w grze są na bieżąco synchronizowane, zatem zmieniając platformę gracze wznowią zabawę dokładnie tam, gdzie ją skończyli.

Forge of Empires to przeglądarkowa gra strategiczna, w której gracze mają za cel stworzenie i rozbudowę prosperującego miasta. Prowadzą badania nad nowymi technologiami, wznoszą imponujące budynki znane z podręczników historii i rozwijają swoje wpływy w regionie tworząc potężne klany i rywalizując z innymi graczami. Forge of Empires została nagrodzona jako Najlepsza Gra Przeglądarkowa 2013 roku w konkursie German Computer Game Award (Deutscher Computerspielpreis). Gra jest obecnie dostępna w 23 językach.

InnoGames to jeden z wiodących światowych deweloperów gier online, którego tytuły mogą pochwalić się rzeszą 130 milionów zarejestrowanych graczy. Miesząca się w Hamburgu firma zatrudnia obecnie 350 ekspertów z 25 krajów. Do najpopularniejszych gier InnoGames należą Plemiona, Grepolis oraz Forge of Empires.