Home / Aktualności / Sukces mobilnej wersji Forge of Empires przyczynia się do rozwoju studia
Sukces mobilnej wersji Forge of Empires przyczynia się do rozwoju studia

Sukces mobilnej wersji Forge of Empires przyczynia się do rozwoju studia

Firma InnoGames, odpowiadająca za tak popularne gry online, jak Plemiona czy Tribal Wars 2, już 1. stycznia otworzy nowe studio deweloperskie w Dusseldorfie, w którym zatrudnienie znajdzie 50 twórców gier.  Dynamiczny rozwój InnoGames jest związany
z wyższym, niż zakładanym zyskiem z gier takich, jak Forge of Empires na iPad, którą pobrano aż 1,5 miliona razy w ciągu zaledwie trzech miesięcy od premiery. Za sukcesem InnoGames stoją w dużej mierze gracze z Polski. Jak pokazują najnowsze dane, blisko 13 milionów polskich graczy stanowi trzecią co do wielkości społeczność na świecie. Jedną z najpopularniejszych w Polsce gier InnoGames są Plemiona, w które zagrało aż 8 milionów rodaków.

„Dzięki Forge of Empires InnoGames zyskało miano studia tworzącego gry mobilne – sama wersja na iPada przynosi nam siedmiocyfrowe zyski. Mając tak silne podstawy, śmiało patrzymy w przyszłość i planujemy nasz dalszy rozwój.” – komentuje Armin Busen, CFO w Inno Games. Dodaje też, że przychód z produkcji mobilnych wzrósł o 500% w porównaniu do 2013 roku.

Hendrik Klindworth, założyciel i CEO InnoGames podkreśla z kolei znaczenie utalentowanych twórców: „Do dalszego rozwoju potrzebujemy utalentowanych pracowników we wszystkich naszych działach. Znalezienie ich w samym Hamburgu, gdzie znajduje się nasza siedziba, stanowi coraz większe wyzwanie. Dusseldorf to obiecujące miasto, które ma wiele do zaoferowania jeśli chodzi o rynek pracy.” Kindworth podkreśla, że główna siedziba firmy zawsze będzie mieściła się w Hamburgu i że również pierwsze studio będzie kontynuowało rekrutacje.

Obok mobilnej wersji Forge of Empires, za optymizm InnoGames odpowiada również Tribal Wars 2 (następca słynnych Plemion) – kolejna cross-platformowa gra studia, której przeglądarkowa wersja jest już dostępna dla wszystkich w języku polskim, w trybie otwartej bety. Wersje mobilne Tribal Wars 2 zadebiutują bliżej końca roku na platformach iOS oraz Android.

InnoGames to jeden z wiodących światowych deweloperów gier online, którego tytuły mogą pochwalić się rzeszą 130 milionów zarejestrowanych graczy. Miesząca się w Hamburgu firma zatrudnia obecnie 350 ekspertów z 25 krajów. Do najpopularniejszych gier InnoGames należą Plemiona, Grepolis oraz Forge of Empires.