Home / Aktualności / RPG / Sword Coast Legends zadebiutuje równocześnie na Windows, OS X oraz Linux
Sword Coast Legends  zadebiutuje równocześnie na Windows, OS X oraz Linux

Sword Coast Legends zadebiutuje równocześnie na Windows, OS X oraz Linux

Niezależne studio n-Space oraz Digital Extremes ogłosili dzisiaj, że Sword Coast Legends™, klasyczne drużynowe RPG z mechaniką D&D, osadzone w Zapomnianych Krainach – uniwersum stworzonym przez Wizards of the Coast, zostanie wydane w trzecim kwartale tego roku zarówno na Windows PC, jak i Maca oraz Linuxa.

„Zbyt długo pasjonaci i oddani gracze RPG korzystający z Maców czy Linuxa byli pozostawieni sami sobie, zmuszeni obserwować z daleka jak gry tworzone są tylko na kilka wybranych platform. Ta sytuacja zmienia się dzisiaj,” powiedział Dan Tudge, Prezes n-Space i główny twórca gry. „Tworząc Sword Coast Legends jesteśmy zdecydowani dostarczyć fanom  gatunku niezapomnianych wrażeń związanych z graniem w klasyczne erpegi D&D, niezależnie od preferowanej przez nich platformy. Co najważniejsze, planujemy stworzyć ogromną społeczność, która pozwoli na zgromadzenie naprawdę wielu poszukiwaczy przygód oraz potencjalnych i dobrych Mistrzów Gry, a będzie to możliwe dzięki udostępnieniu graczom opcji wspólnej rozgrywki niezależnie od ich systemu operacyjnego.”

Sword Coast Legends w pełni wesprze cross-platformową rozgrywkę sieciową dla graczy bez względu na używany przez nich system operacyjny. Kolejnym krokiem w tym kierunku będzie uniwersalizacja kluczy do platformy Steam, które będzie można wykorzystać do uruchomienia gry na wybranym systemie operacyjnym.

Premiera Sword Coast Legends  zrewolucjonizuje rozgrywkę sieciową poprzez wprowadzenie trybu Mistrza gry w czasie rzeczywistym, który poprowadzi graczy przez przygody w niezwykle aktywnym, i reagującym na wybory MG, otoczeniu.  Tryb Mistrza Gry w czasie rzeczywistym to główna innowacja wprowadzana przez Sword Coast Legends, ale w grze nie zabraknie również bogatej kampanii fabularnej dla jednego gracza ze złożoną i wciągającą historią, rozbudowaną personalizacją postaci, rozgrywką drużynową, niepowtarzalnymi interakcjami z NPCami, świetną muzyką orkiestralną oraz pełnym angielskim dubbingiem.

SCL_small_1

Zapowiedziana w lutym tego roku gra zdołała już rozbudzić wyobraźnię graczy RPG z całego świata, a pierwsza prezentacja Sword Coast Legeds w marcu zebrała do tej pory mnóstwo pozytywnych opinii.

  • „Uwielbiam pomysł na Mistrza Gry jako aktywnego uczestnika sesji, który może podczas rozgrywki zmieniać poziom trudności zależnie od tego jak radzi sobie drużyna. A losowy loot od mistrza gry? To jakby święta przyszły wcześniej w tym roku.” (Kotaku)
  • „Sword Coast Legends to jedyny sposób, aby zbliżyć się do faktycznych sesji D&D bez kości dwudziestościennej” (Digital Trends)
  • „Żadnej grze wideo nie udało się do tej pory uchwycić całego ducha planszówek. To tłumaczy poziom mojej ekscytacji po zetknięciu się ze Sword Coast Legends w zeszłym tygodniu.” (PC World)
  • „Oczywiście nie mogę się doczekać trybu Mistrza Gry w Sword Coast Legends. Tworzenie walk podczas przygody wydaje się być łatwe do opanowania i intuicyjne – a żeby było jeszcze śmieszniej, Mistrz Gry może sam wcielić się w atakującego graczy potwora…” (GamesRadar)

Sword Coast Legends można zamówić w pre-orderze, gra jest właśnie dostępna w przedpremierowej obniżce. Możliwe jest także zamówienie w przedsprzedaży wersji Deluxe i Kolekcjonerskiej, które zawierają kompleksowy poradnik, mapę Wybrzeża Mieczy wykonaną na płótnie, oficjalną ścieżkę dźwiękową, liczne bonusy do wykorzystania w grze, przedmioty początkowe i specjalne przedmioty dla mistrza gry oraz figurkę potężnego demona Belaphossa (edycja kolekcjonerska).