Home / Aktualności / Twórca DayZ podzielił się swoimi przemyśleniami o nowej generacji
Twórca DayZ podzielił się swoimi przemyśleniami o nowej generacji

Twórca DayZ podzielił się swoimi przemyśleniami o nowej generacji

Twórca DayZ, Dean Hall udzielił wywiadu Eurogamerowi na temat nowej generacji konsol. Developer nie traci nadziei i i wciąż wierzy w Microsoft, oto co powiedział: „Rozmawiałem zarówno z Microsoftem, jak i Sony. Ci drudzy bez problemu pozwalają na publikowanie gry i nie będą pobierać opłat za łatki. W przypadku Microsoftu musisz mieć wydawcę, a każda aktualizacja kosztuje 10,00$„.

Hall dodał później: „Podobało mi się, co zobaczyłem na PS4 i podobało mi się, co zobaczyłem na Xboksie w wielu aspektach. Nie będę mieszał ich z błotem, nadal mam nadzieję, że oni po prostu zapomnieli wspomnieć o wsparciu dla gier indie. Może jestem naiwny”.

Jedno jest pewne; w tej generacji to Sony będzie stało grami niezależnymi. W lutym Japończycy zapowiedzieli, że planują wspierać twórców indie, ale sporo osób w takie zapewnienia nie wierzyło. Teraz wiemy, że sporo małych gier zmierza na PlayStation 4, a i twórcy chwalą sobie takie podejście. Microsoft nie zamierza swojej polityki zmieniać, na dodatek małe gry mają być w jednym miejscu (w Xbox Live) z tytułami AAA, co mocno może odbić się na ich sprzedaży.