NIE PRZEGAP:
Home / Aktualności / Logiczne / World of Goo w planach Techlandu
World of Goo w planach Techlandu

World of Goo w planach Techlandu

Wydawnictwo Techland z przyjemnością informuje o włączeniu do planu wydawniczego kultowej gry – World of Goo. Ta wyjątkowa produkcja posiada rzesze fanów na całym świecie. Ukaże się na rynku już 20 sierpnia w serii Dobra Gra, w cenie detalicznej 19,90 zł na PC!
Kolejna nowość z serii „Dobra Gra” pojawi się już 20 sierpnia. World of Goo to niezwykle oryginalna gra logiczno-zręcznościowa, opracowana przez niezależny duet developerski – 2D Boy (Kyle’a Gablera i Rona Carmena – więcej informacji na http://2dboy.com/about.php). Dzięki nowatorskim rozwiązaniom i nietypowym pomysłom gra zyskała ogromną popularność na całym świecie.

Zadaniem gracza jest konstruowanie różnego rodzaju struktur i rusztowań z lepkich kulek galaretowatej mazi – czyli tytułowych ‘goo’. Te misterne układanki zapewniają przejście do kolejnego etapu, co nie jest proste ze względu na działające na nasze konstrukcje prawa fizyki. Gracz musi naprawdę się postarać, aby opanować ‘goo’ i złożyć z tego sensowne kompozycje, dzięki którym pokona góry i doliny, a także będzie przemierzać niebiosa. W grze jest dostępny także ranking wyników pozwalający konkurować z graczami z całego świata.
World of Goo otrzymała wiele prestiżowych nagród na świecie m.in. Independent Games Festival w takich kategoriach jak innowacyjność czy techniczna doskonałość. Projekt może się także poszczycić nominacją do nagrody głównej im. Seumasa McNally’ego na tym samym festiwalu. Gra została także doceniona przez graczy, którzy podkreślają jej innowacyjność i świeżość, która wciąż pozostaje aktualna, mimo czasu, który upłynął od stworzenia tej produkcji.

World_of_Goo_Screenshot_02

World_of_Goo_Screenshot_03

World_of_Goo_Screenshot_04

World_of_Goo_Screenshot_05

„Dobra Gra” to seria wydawnicza Techlandu, która łączy w sobie wyjątkowe i oryginalne nowości rynkowe oraz sprawdzone klasyki gier wraz z interesującymi dodatkami. Wydania pojawiają się także jako zestawy kultowych serii.