Co powiesz na tworzenie gier?

Nie ulega wątpliwości, że czasem trudno znaleźć coś zgodnego ze swoimi oczekiwaniami. Twórcy starają się spełnić oczekiwania najbardziej wymagających, ale nie można zapomnieć o tym, że oczekiwania szybko mogą ulegać gwałtownym zmianom. Zresztą wystarczy zastanowić się nad sobą – wnioski powinny pojawić się naprawdę szybko.

Do roboty!

Dobrze także pamiętać o tym, że zawsze można wziąć sprawy w swoje ręce. Tak – jeżeli gry nie spełniają oczekiwań, warto zastanowić się nad tworzeniem gier.

Niektórzy mogą powiedzieć, że trzeba mieć ludzi, którzy pomogą poznać podstawy tego wszystkiego. To rzecz jasna prawda – tworzenie gier to nie jest prosta sprawa. Jest to też bez wątpienia pewien problem, ale problem, z którym jak najbardziej można sobie poradzić. Najlepszym dowodem na to kolejna edycja (już dziesiąta!) projektu „Koduj z Gigantami – Szyfry i Zagadki„. Jeżeli coś się powtarza, można przypuszczać, że cieszy się sporym zainteresowaniem i co najważniejsze, mamy przełożenie na realne efekty. Ważne jest również to, że możemy mówić o zajęciach w niemal 100 miejscowościach na terenie całego kraju – lokalizacja nie powinna stanowić kłopotu.

Do kogo skierowana jest oferta?

Oferta skierowana jest do uczniów, którzy mają minimum 7 i nie więcej niż 18 lat. Przygoda z programowaniem może więc rozpocząć się naprawdę szybko. Istotne jest także to, że nie ma jakichś specjalnych dodatkowych wymogów – trzeba pamiętać tylko o tym, że najmłodsi muszą umieć czytać, pisać i liczyć do 20. Można również dodać, że mowa o projekcie, który powstał z myślą o osobach rozpoczynających przygodę z programowaniem.