Co psychologowie sądzą o grach komputerowych?

Gry komputerowe dla dzieci to temat wzbudzający ogromne emocje. Można to zrozumieć, ponieważ gry komputerowe mogą wiązać się z brakiem zainteresowania nauką. Niemniej jednak najważniejsze są fakty, a te przedstawiają się tak, że sytuację możemy określić niejednoznaczną. Zresztą najlepiej odnieść się do wypowiedzi psychologów – psychologowie potrafią wskazać płaszczyzny, o których ludzie mogliby nawet nie pomyśleć. Co więcej, gry komputerowe są tego świetnym przykładem.

Czy rodzina zawsze ma czas dla siebie?

O relacjach rodzinnych z pewnością możemy powiedzieć bardzo dużo. Teraz skupimy się jednak tylko na czasie – czy nie jest przypadkiem tak, że dzieci i rodzice często podążają w dwóch przeciwnych kierunkach? Trzeba powiedzieć sobie jasno i wyraźnie, że w takiej sytuacji trudno o zbudowanie dobrej relacji. Oczywiście jest to skomplikowany temat, ale teraz nie ma to znaczenia – w tym momencie liczą się gry komputerowe.

Wspomniana płaszczyzna

Gry komputerowe to właśnie wspomniana wcześniej płaszczyzna. Psychologowie twierdzą, że gra komputerowa może okazać się dobrą podstawą do pogłębienia relacji rodzinnych. Można powiedzieć, że kluczowe jest podejście dzieci – podczas gry dziecko widzi osobę, która rozumie daną formę rozrywki. Ponadto dzieci czują się ważniejszew końcu konieczne jest wytłumaczenie zasad. Ktoś może też powiedzieć, że granie w gry komputerowe nie jest najważniejsze. Oczywiście, że nie jest, ale teraz chodzi o myślenie długofalowepodczas grania można odnieść się do wielu tematów.

Gry komputerowe to niejedyna płaszczyzna, która może posłużyć do poprawy relacji z dzieckiem. Niemniej warto zapamiętać, że z grami wiążą się nie tylko wady.