Czy warto kupić PlayStation 5?

Rozrywka domowa to temat na naprawdę długą dyskusję. Zresztą wystarczy wziąć pod uwagę choćby kupno konsoli do gier – konsole do gier cieszą się popularnością od bardzo dawna. Przyszłość to zawsze pewna niewiadoma, aczkolwiek trudno przypuszczać, aby urządzenia te przestały wzbudzać zainteresowanie. Można też powiedzieć, że wszystko sprowadza się do wyboru konsoli i poniekąd jest to temat tego tekstu. Poniekąd, ponieważ odpowiemy sobie na pytanie, czy PlayStation 5 jest dobrym pomysłem?

Czego oczekuję?

Kiedy celem jest zakup, nie pozostaje nic innego jak określenie własnych oczekiwań. Musisz wiedzieć, czego chcesz – teoretycznie jasne, a jak w praktyce? Wydaje się, że należy liczyć się z niemałymi wątpliwościami.

Kiedy określenie oczekiwań masz za sobą, czas dowiedzieć się czegoś o dostępnych możliwościach. Mówiąc najprostszym językiem, kluczowa jest świadomość.

Dbałość o szczegóły

Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że twórcy zadbali o detale. Wystarczy spojrzeć na wygląd – dość obszerne gabaryty mogą zaskakiwać negatywnie, ale nie sposób zapomnieć o pięknym i minimalistycznym designie. Koniecznie trzeba też odnieść się do przeszłości – dostosowywanie się do nowej konsoli to zawsze czasochłonne zajęcie (nie wspominając już o wpływie na finanse). Kłopot ten został zauważony i w związku z tym możemy mówić o odtwarzaniu większości gier stworzonych dla PS4. Do tego dochodzą również gry na wyłączność – nie ma miejsca na nudę. Wypada także nawiązać do zapewnienia jakości 4K – jakość 4K to coś, co musi cieszyć.

Rzecz jasna jest to skrótowe przedstawienie rzeczywistości. Ponadto trzeba wyraźnie zaznaczyć, że najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne zapoznanie się ze szczegółami (w pewnych okolicznościach trudno o streszczenie). Nie można też zapomnieć o najważniejszym – podjęcie ostatecznej decyzji to coś, co należy przemyśleć samodzielnie – oczywiście zakładając, że chodzi o zakup dla siebie.