Darmowe gry a punkt widzenia twórców

Ograniczone możliwości finansowe mogą powodować poszukiwanie darmowych gier. Niektóre osoby mogą twierdzić, że darmowe gry są mało interesujące, ale nic podobnego. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że trudno narzekać na nudę. Spojrzymy jednak na sytuację z drugiej strony – chodzi oczywiście o perspektywę twórców.

Co wiemy na temat podejmowanych działań?

Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym bardzo często jest tak, że myślimy wyłącznie o sobie. Dotyczy to nie tylko gier. Myślenie o sobie jest czymś zrozumiałym, ale niekiedy warto zmienić pogląd. Wystarczy wziąć pod uwagę odpowiedź na pytanie, jak darmowa gra może opłacić się twórcom?

Sytuacja jest skomplikowana. Przede wszystkim należy podkreślić, że musimy liczyć się z grami F2P. Jest to specyficzny model płatności, który wiąże się z tym, że na początku nie trzeba nic płacić. Na początku, bo w pewnych momentach mogą pojawić się dodatkowe funkcjonalności. Jak łatwo można się domyślić, chodzi o opcje, które są płatne. Dla niezorientowanych – możemy mówić o mikrotransakcjach, które realizowane są przez wewnętrzne sklepy gier. W takich sklepach znajdują się przedmioty, które pozwalają wskoczyć na wyższy poziom. Warto również zatrzymać się przy realizacji płatności – czy zdajesz sobie sprawę z tego, że możliwe jest wykorzystanie wirtualnej waluty? Oczywiście nikt nie mówi, że tyczy się to każdej rozgrywki.

Metoda F2P to popularne rozwiązanie w grach multiplayer. Mamy do czynienia ze swego rodzaju zachętą – niewielka płatność może pomóc w zwalczeniu konkurentów. Dobrze także wiedzieć, że może dojść do sukcesów w skali globalnej – kusząca wizja, prawda?

Jak widać, mówienie o darmowych grach jest czasem kłamstwem. Ponadto model F2P to szansa na duże zyski dla twórców. Nie ma mowy o negatywnym wpływie na wysokość zarobków!