Fotel gamingowy, czyli o co chodzi?

Jeśli szukasz prezentu dla gracza, jedną z ciekawych propozycji jest zdecydowanie się na fotel gamingowy. Niemniej jednak może pojawić się pytanie, czym charakteryzuje się taki fotel (trudno się na wszystkim znać)?

Można też zastanawiać się nad tym, czy taki fotel ma sens – czy nie wystarczy zwykłe krzesło biurowe?

Zacznijmy od początku

Jeżeli kupno fotela gamingowego zdaje się bezsensownym pomysłem, jest to zrozumiałe. W pewnych sytuacjach konieczna jest dokładna znajomość tematu. Ponadto czasem z pewnymi sprawami trzeba się zetknąć (i przykładem tego jest kupno fotela gamingowego).

Zacznijmy od tego, że fotele gamingowe różnią się nie tylko designem czy ceną. Najkrócej mówiąc, znaczenie ma choćby kształt, materiał wykonania i dodatki (jeżeli jakieś są). Musisz wybrać taki fotel, który sprawi, że rozrywka będzie się odbywać w świetnych warunkach.

Czy fotel gamingowy może zastąpić fotel biurowy i odwrotnie?

Zastanawiasz się nad tym, czy fotel gamingowy może zastąpić fotel biurowy? W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego jak zdefiniowanie oczekiwań. Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, co zamierzam robić przy biurku? Naturalnie ważny jest też czas.

Jeżeli interesuje Cię odwrotna sytuacja, sprawa jest prosta – musisz skupić się na specyfice gry/gier i czasie, który planujesz poświęcić.

Można jeszcze dodać, że im więcej czasu się gra, tym lepszy fotel jest potrzebny.

Czas przyjrzeć się fotelom gamingowym

Pora na zalety foteli gamingowych. Na pewno jest to temat, o którym można wiele powiedzieć (także trudno odnieść się do wszystkich zalet).

Niewątpliwą zaletą jest konstrukcja, która doskonale sprawdza się podczas gier. Dobry fotel gamingowy charakteryzuje się też dbałością o detale. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak to rozumieć, zapoznaj się z dostępnymi propozycjami.

Dbałość o detale to mocno ogólne przedstawienie rzeczywistości – fotele gamingowe dostępne są w różnych wariantach (co oczywiście również jest zaletą). Ostatnia zaleta, na której się skupimy to przydatne funkcje i dodatkowe wyposażenie. Nawiązując do konkretów, za przykład może posłużyć choćby regulacja podłokietników.

Jak postępować, żeby dokonać właściwego wyboru?

W ten sposób dotarliśmy do podjęcia właściwej decyzji. Jak widać, w przypadku foteli gamingowych jest wiele istotnych spraw (a w tekście znalazła się niewielka część informacji).

Załóżmy, że fotel gamingowy to niespodzianka, jak postępować, aby niespodzianka się udała? Konieczną wiedzę można podzielić następująco:

  • Konstrukcja – konieczny solidny materiał. Poza tym warto rozejrzeć się za designem kubełkowym.
  • Wykorzystany materiał – na rynku można znaleźć różne rozwiązania i każde rozwiązanie jest ciekawe. Musisz wiedzieć, jakie są oczekiwania.
  • Wygoda – fotele gamingowe powinny zapewniać maksymalną wygodę. Dokładnie mówiąc, należy zwrócić uwagę na kształt oparcia, zagłówek, poduszki (do podparcia kręgosłupa) i prawidłowe wyprofilowanie fotela. Prawidłowe, czyli takie, które podczas siedzenia pozwoli zachować naturalne wygięcie kręgosłupa.
  • Wysokość siedzenia – wysokość siedzenia nie zawsze jest taka sama. Właściwa wysokość ma miejsce, kiedy jest komfort siedzenia, stopy opierają się o podłogę, a nogi są zgięte w kolanach pod kątem prostym.
  • Wysokość i kształt oparcia – w przypadku wysokości kluczowy jest wzrost. Ponadto trzeba szukać ergonomicznego kształtu ze stałą wypukłością w okolicy lędźwiowej (lub regulowanej poduszki, którą można umieścić na najlepszej wysokości, rzecz jasna najlepszej dla pleców).
  • Podłokietniki – najlepiej jest wtedy, kiedy podłokietniki są regulowane.
  • Dostępne funkcje – zapoznaj się z wszystkimi funkcjami, jakie zapewnia interesująca Cię propozycja.
  • Maksymalne obciążenie – być może przesada, ale trzeba postępować odpowiedzialnie. Czasami zdarzają się sytuacje, których w żaden sposób nie dało się przewidzieć. Maksymalne obciążenie to oczywiście waga, której pod żadnym pozorem nie powinno się przekraczać.
  • Cena – kiedy są niejasności, pewnym wyznacznikiem jest cena (droższy produkt powinien się lepiej sprawdzić). Niemniej jednak to teoria, a teoria nie zawsze musi przełożyć się na praktykę. Poza tym zapewniam, że tanie fotele również mogą okazać się ciekawe. Naturalnie pamiętaj też o tym, że cena nigdy nie jest najważniejsza, najważniejsze jest odzwierciedlenie oczekiwań.

Jeżeli mimo wszystko pojawiają się jakieś wątpliwości, postaraj się zadbać o fachowe wsparcie.

Dodaj komentarz