Gry na konsolę Nintendo Switch

Bez wątpienia jest to jedna z najlepszych konsoli, jaka powstała. Świetnie łączy świat wirtualny ze samym graczem. Zachwycają się nią nawet ci, którzy nie są fanami komputerowych rozgrywek, a ostatnie, w co grali to były Simsy, jakieś 2 lata temu. Konsolę często kupują lub dostają laicy, dlatego nic dziwnego, że ilość dostępnych na nią gier może przerażać. Poniżej prezentujemy kilka tytułów, w które musi zagrać każdy, kto ma w domu Nintendo Switch. 

Super Mario Oddysey

Już pierwszego dnia Mario Oddysey został okrzyknięty, jako najlepsza gra sezonu. Jest to trójwymiarowa platformówka, która sprawia radość zarówno młodszym, jak i starszym użytkownikom Nintendo Switch. Podstawą całej zabawy, jak to zawsze bywa w przypadku Mario, jest zbieranie księżyców i złotych oraz fioletowych monet. Co więcej, jest w niej wiele sekretów do odkrycia. Są tajemne przejścia, pożądane przedmioty, wrogowie i przeszkody. Mario nie jest już prostą, dwuwymiarową grą, a zmieniło się nie do poznania. Całość utrzymana jest w różnokolorowej szacie graficznej, przyjemnej dla oka. Sterowanie jest wygodne, do tego można panować nad niemal całą grą. Główny bohater może korzystać z ruchów i ataków wrogich mu postaci. To jedna z najlepszych gier dostępnych na rynku do Nintendo Switch. 

Pokemon Shield/Sword

Jest to najnowsza odsłona Pokemonów. Wcześniejsza to Pokemon Let’s Go. Ta zawiera wiele dodatkowych wątków, występuje więcej Pokemonów do złapania, są dostępne inne regiony do zwiedzenia, a kolory są mocniej nasycone i bardziej wyraziste. Fabuła jest niemalże taka sama jak w poprzednich wersjach. Biega się głównym bohaterem, odkrywa nowe miasta, łapie pokemony i walczy z czempionami danych miejsc. W grze zawarte są dodatkowe elementy i wiele też może nas zaskoczyć. Nie jest to jednotorowa wersja gry, w której nie ma żadnego pola manewru. Całkowitą nowością jest funkcja Dynamax. Pozwala ona na tymczasowe zwiększenie rozmiarów pokemona, najczęściej dzieje się to podczas walki. Sama bitwa to nadal turowe potyczki. Nowością są też strefy wspólne, gdzie gracze łączą się w grupy rajdowe. Samą grę poleca się dla początkujących, którzy chcą dopiero rozpocząć swą przygodę z Pokemonami. 

Luigi’s Mansion 3

Jest to niewątpliwie jedna z najlepszych gier logicznych, jakie powstały na Nintendo Switch. Całość trwa 10 godzin i jest siłownią dla naszego mózgu. Rozgrywka i przeżywanie przygód w dużej mierze składa się z rozwiązywania na pozór łatwych problemów. Nie ma tu klasycznego sterowania z przygodówek, a każdy kolejny krok oznacza rozwiązaną łamigłówkę. Akcja gry toczy się w wielopiętrowym hotelu. Każde piętro to nowy level. Oczywiście można się cofać na niższe etapy. Zazwyczaj, aby dotrzeć na wyższy poziom, trzeba znaleźć guziki do windy, więc należy przeszukać każdy kąt piętra. Chcąc wejść do pokoju, na początku musimy znaleźć klamkę. Cały czas trzeba coś gasić, zapalać lub walczyć z duchami, a to wcale nie jest takie proste. Całość zamknięta jest w pięknej, bajkowej kolorystyce o wysokiej rozdzielczości. Dzięki ciągłym wyzwaniom grający ma poczucie, że zdobywa kolejne levele, a gra ani przez chwilę nie traci sensu. 

Super Mario Maker 2

To kolejna gra z Mario w roli głównej na Nintendo Switch. Jak widać, najlepiej sprzedają się klasyki, a gracze lubią powiew starości połączony z grafiką na wysokim poziomie. Jest to dwuwymiarowa platformówka, która łączy ze sobą wszystkie wydane wcześniej części gry. Jak zwykle jej najważniejszą częścią jest edytor, który pozwala projektować własne mapy lub grać na planszach zaprojektowanych przez innych. Wielkim plusem gry jest dodanie do niej fabuły. Nie polega ona już tylko na zbieraniu monet i wbijaniu kolejnych leveli, teraz gracz ma cel, musi uzbierać pieniądze, aby odbudować zamek. Nasz główny bohater-Mario przemierza kolejne światy w celach zarobkowych, aby odtwarzać każdy kolejny fragment budowli. Grę poleca się szczególnie wielbicielom platformówek. Podstawowa zawartość wystarcza na bardzo długo, a to dopiero początek, ponieważ nowe światy będą budowane cały czas. Jeśli nie przez nas, to przez innych graczy. 

 

Dodaj komentarz