Gry o których nie słyszałeś, a powinieneś

Niektóre gry jak tanie filmy klasy B – nie są znane szerszemu gronu odbiorców są wzajemnie polecane przez zapaleńców i wymieniane przez prawdziwych pasjonatów…

W historii gier powstało wiele tytułów, które nie zdobyły szerszego uznania, ale jednak cechują się wspaniałą jakością oraz grywalnością.

Ape Out – Goryl walczy o wolność Ape Out – Gorilla fights for freedom

W tej grze głównym bohaterem jest goryl, który nieustannie próbuje się wydobyć z ogromnego więzienia. Na drodze gracza staną dziesiątki uzbrojonych strażników. Zwierzę będzie wykorzystywać spryt, a także umiejętne uniki i ataki, aby utorować sobie drogę ucieczki. Nieustannie będzie trzeba zwracać uwagę na pociski wystrzeliwane z broni strażników. Może to brzmieć nieco banalnie, a także drastycznie, jednak jest to wspaniała gra muzyczna. Każdy ruch, który będzie wykonywał sterowany przez gracza goryl, będzie miał towarzystwo dźwięków potężnych bębnów.

Zagłębiając się w grę nieco głębiej, gracze będą mogli użyć swoich umiejętności aby wykonywać własną ścieżkę dźwiękową. Ta ścieżka z kolei może być wspaniałym tłem pod nieustanne uniki i wybuchy, które będą się dziać w warstwie wizualnej. Gra dostępna jest na Playstation 4 Box One oraz PC.

Florencja – Oda do miłości Florence – An ode to love

Bohaterka tej gry jest pewna młoda kobieta. Nie ma wielu przyjaciół i spędza większość czasu na mediach społecznościowych. jej losy odmienia jednak uczucie. Zakochuje się w ulicznym grajku. W tej grze gracz będzie śledził losy tej pary od samego początku. Nie będzie to opowieść ze szczęśliwym zakończeniem. Gracz nie będzie mógł zapobiec nieszczęściu. Gra jest swoistym opowiadaniem, historią wciągającą od początku do końca. Produkcja przepełniona jest goryczą, a także smutkiem. Jednak gwarantujemy, że każda chwila spędzona w tą produkcją będzie wywoływać emocje i zapadnie na długo w pamięć. Twórcy gry podjęli się niełatwego wyzwania jakim jest opowiedzenie nieszczęśliwej historii miłosnej. Jednocześnie robią to w niestandardowy sposób. Nie ma tutaj błahych i kiczowatych zdarzeń. Cała grała przepełniona jest prawdą i prozą życia. Produkcja dostępna jest także na wersje mobilne na Androida i iOS, dodatkowo na Switcha i PC.

Kentucky Route Zero – Dziwne spotkania na autostradzie Kentucky Route Zero – Bizarre encounters on the highway

To bardzo ciekawa gra, będąca połączeniem filmu przygodowego i thrillery. Jednocześnie dość specyficzna historia wciąga bez całości. Akcja toczy się dusz autostrady, poprzez rozległe pustynię oraz parki krajobrazowe. W grze istnieje dość dużo zawiłych wątków, a także jest pewna krytyka społeczna. niektóre zagadnienia obijają się także o rozmyślania filozoficzne. Gra wykonana jest przez mały zespół Cardboard Computer .

Produkcja została wypuszczona w 5 odcinkach. Każdy kontynuował historię gry. Teraz gracze mają dostęp do całości, by w pełni delektować się historią. Nie jest to rozgrywka dla niecierpliwych. Należy podejść do gry ze spokojem i cierpliwością, aby w całości delektować się to cudowną atmosferą. Jest to na pewno produkcja niesztampowa. Dość dziwaczna ale jednocześnie wciągająca. Ta absorbująca gra została wydana na Playstation 4, xbox one, PC oraz Switch.

River City Girls – Street brawling with friends

Dwoje przyjaciół, Kyoko i Misako  nieustannie walczą z hordami wrogów używając do tego tylko młotków. Gra jest stylizowana na klasyczne gry zręcznościowe późnych lat 80. Jest to produkcja 2D, w której poruszamy się od strony lewej do prawej. Na uwagę szczególnie zasługuje tryb dla dwóch graczy.

Będzie to idealne rozwiązanie na spędzenie wieczoru z przyjacielem lub z drugą połówką. Oprawa wizualna jest utrzymana w jaskrawej kolorystyce. Rozgrywka nie jest stosunkowo ciężka, dzięki temu poradzą sobie gracze nawet bez większego doświadczenia lub wracający do rozgrywki po dłuższej przerwie.

Dodaj komentarz