Czego można się spodziewać po PS5?

Generacja konsoli PlayStation 4 powoli zbliża się do końca. Sony oficjalnie zapowiedziało, że pracuję poważnie na konsoli następnej generacji.

Spodziewać się możemy kilku Innowacji: DualShock 5 oraz nowoczesnego interfejsu użytkownika, ulepszonych specyfikacji. Data nowej konsoli nie jest jest oficjalnie ogłoszona, Sony próbowało już podać konkretny termin, jednak prace nad konsolą się nieco wydłużyły. Dodatkowo sytuacja związana z koronawirusem z pewnością odłożyła nieco premierę w czasie.

Cena PS5

Konsola PlayStation 5 nie będzie bazowała na wpływach dotyczących sprzedaży komponentów. Według doniesień cena piątki w czasie premiery ma wynosić około 2400 zł. Na konferencji prasowej, która odbyła się 6 stycznia, producent pokazał nowe logo. Obecnie znamy już także dizajn konsoli. Zdecydowanie widać, że konsola będzie większa i będzie nieco odbiegać estetyką od swoich poprzedników.

Wygląd i osiągi

Już wiadomo, że będzie zawierała elementy przyszłości. Kupując nową konsolę będziesz mógł liczyć na ultraszybki dysk dźwięk 3D, a także zaawansowane sprzężenia zwrotne i sprzętowy ray tracing.

Dodatkowo producent zaopatrzył konsolę w Ultra HD BluRay. Niewątpliwe, obecność szybkiego dysku SSD to ogromny krok naprzód. Będzie odpowiedzialny za przyspieszenie czasu ładowania, a także wzbogacenie doznań związanych z samą rozgrywką. Producent dotąd pokazał prędkość ładowania na grze Spiderman – w porównaniu do 4 radzi sobie o niebo lepiej.

Nowe funkcje

Praktyczne sprzężenie zwrotne ma zastąpić w kontrolerze technologię dudnienia. Adaptacyjne wyzwalacze to pole do popisu dla programistów. Odtąd będą mogli zaprogramować dodatkowe wrażenia wiążące się na przykład z przyspieszeniem pojazdu terenowego przez wyboisty teren. Adaptacyjne wyzwalacze w połączeniu z praktycznym sprzężeniem zwrotnym będą dostarczać potężnych wrażeń i lepiej będą stymulować poruszanie się na przykład po śliskiej powierzchni, na przykład lodzie.

Kontroler i porty

Kontroler do PlayStation 5 ma także zawierać USB C, głośniki oraz, większy niż poprzedni, akumulator. jeśli chodzi o same bebechy konsoli to ma być wyposażona w ośmiordzeniowy procesor. Ta jednostka ma być oparta na procesorach trzeciej generacji linii ryzen firmy AMD.

Grafika

PlayStation 5 ma obsługiwać grafikę 4K. Ma to robić z częstotliwością odświeżania 120 herców. trzeba przyznać, że jest to imponujący wynik. Już teraz można się spodziewać, że taka specyfikacja to wiele płynniejsza grafika oraz doskonały wygląd tekstur. Producent zapewnia że nowa opatentowana technologia pozwoli na zawsze uporać się z ekranami ładującymi w grach. Trzeba przyznać, że brzmi to niezwykle ekscytująco.

Kompatybilność wsteczna

Według nowych doniesień piątka ma także posiadać remastering engine. Ten silnik będzie odpowiedzialny z odpalenie starszych tytułów PlayStation. Graczom ma zostać dana możliwość przełączania się między konsolami, aby na przykład ukończyć stary tytuł, jeszcze z PlayStation 4.

AI

Dodatkowo konsola ma posiadać asystenta sztucznej inteligencji. Będzie odpowiedzialny za dostarczanie graczom pora aktualizacji a także nowych treści do pobrania – wszystko według graczy.

Kształt

Wygląd nowej konsoli może robić wrażenie dość ekscentrycznego. Jest w kształcie litery v i złośliwcy twierdzą, że przypomina otwarty skoroszyt Doniesień jest wiele i wiele jest także oczekiwań ze strony graczy. Co będzie, czas pokaże. Jednak, prawdopodobnie po raz kolejny, Sony zaskoczy niezawodną konsolą licznymi produkcjami Triple A. Trzymamy kciuki, oby tak było.

Sony ogłosiło także wiele nowych produkcji będących obecnie w trakcie testów niewątpliwie ogromne wrażenie robi produkcja zatytułowana godfall wszystkie gry które mają trafić na 5.

Gry

Zapowiedzi growe reprezentują najwyższy poziom. Sony zatrudnił o zarówno te większe, jak i mniejsze studia. Producent konsoli pragnie aby w dniu premiery na rynek trafiły zróżnicowane gry, w pełni pokazujące i wskazujące potencjał tej konsoli. Dodatkowo, Sony planuje nabyć także prawa do kolejnych, ekskluzywnych tytułów. Można się spodziewać produkcji od Naughty Dog czy choćby Ghost of Tsushima.

2 Wersje do wyboru

PlayStation 5 ma być dostępna w dwóch wersjach do wyboru. Będzie wersja normalna oraz wersja cyfrowa. Wersja cyfrowa będzie pozbawiona dysku – będzie można na niej grać tylko i wyłącznie w wersje cyfrowe gier. Prawdopodobnie wersję będą różniły się cenowo. Dodatkowo będzie możliwy także zakup urządzeń peryferyjnych. Wśród nich znajdziemy między innymi stację dokującą do ładowania, która będzie w stanie naładować dwa kontrolery. Dodatkowy sprzęt to zestaw słuchawkowy z dźwiękiem 3D, mikrofon z funkcją redukcji szumów, dodatkowo kamera HD – chyba nie powinna być zaskoczeniem w tych czasach. Jeszcze nie posiadamy informacji czy akcesoria będą dołączone do samej konsoli, czy będzie je trzeba nabyć osobno.

Dodaj komentarz