Jak wielu Polaków gra w gry komputerowe?

Osoby zainteresowane grami komputerowymi to temat, o którym można rozmawiać bardzo długo. Nie ma też co ukrywać, że jest to temat, w przypadku którego nietrudno o odmienne opinie. Z drugiej strony czasem jest tak, że nie sposób się nie zgodzić z pewnymi informacjami.

Możemy mówić o wstydzie?

Nie sposób zacząć inaczej niż od pytania, kto wybiera gry komputerowe? Oczywiście była już o tym mowa, ale tym razem będzie o liczbach. Jeżeli ktoś sądzi, że gry komputerowe interesują kilkanaście milionów Polaków, jest to coś, z czym nie sposób się nie zgodzić. W każdym razie taki wniosek wysuwa się z szacunków Newzoo. Krótki mówiąc, chodzi o dane, wedle których gry komputerowe wybiera 16 milionów Polaków. Można więc powiedzieć, że ponad 42% Polaków interesuje się grami – co o tym sądzisz? Niektórzy mogą mówić, że takie szacunki nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości, ale raczej trudno nawiązywać do konkretów. Ponadto musimy zdawać sobie sprawę z tego, że niewykluczone, iż niektóre osoby wstydzą się grania. Ewentualny wstyd może wiązać się z podejściem ludzi do gier – bardzo prawdopodobne, że wiele osób twierdzi, iż gry komputerowe to rozrywka dla dzieci/młodych.

Warto również odnieść się do pieniędzy, w końcu na koniec wszystko się do tego sprowadza. Mówi się o tym, że wspomniane miliony Polaków generują wartość rynku na poziomie 596 mln dol. Pewnie wiele osób zadaje sobie pytanie, to dużo czy mało? Oczywiście nie bez znaczenia są też oczekiwania. Przechodząc już do sedna, możemy mówić o 20. pozycji na światowym rynku gier wideo. Wypada także odnotować, że cały globalny rynek wart jest ok. 146 mln dol – wzrosty na rynku gamingu sprzyjają e-sportowi.