Karta pamięci do wideorejestratora lub monitoringu – dlaczego Samsung Pro Endurance to dobry wybór?

Pamięć do monitoringu lub karta pamięci do wideorejestratora powinny cechować się kilkoma parametrami, które sprawią, że dobrze poradzą sobie one w tym zadaniu. Tak się składa, że wszystkie z nich stoją na wysokim poziomie w przypadku kart Samsung Pro Endurance. O czym konkretnie mowa i dlaczego te karty mogą świetnie się sprawdzić w kamerkach samochodowych lub kamerach ochrony? Sprawdzisz to w tym artykule!

Karta pamięci do wideorejestratora albo monitornigu – jaka powinna być?

Na samym początku, zanim przejdziemy do parametrów kart Pro Endurance, warto się zastanowić nad tym, jakie konkretne cechy powinna posiadać pamięć do monitoringu albo kamerki samochodowej. Przede wszystkim musi się ona wyróżniać dużą pojemnością. W przypadku takich zastosowań niezbędna będzie przynajmniej karta o pojemności 128GB, natomiast optymalny wybór będzie stanowiła karta pamięci 256GB lub 512GB. Dlaczego?

Im większa pojemność urządzenia, tym więcej nagrań będzie ono w stanie przechować, co więcej, będą one mogły być odpowiednio wysokiej jakości. To ważna rzecz w przypadku zastosowań w samochodzie, czy do ochrony mienia, gdyż im wyższa jakość nagrań, tym mniejsza będzie szansa, że nie uda się odczytać chociażby numerów rejestracyjnych jakiegoś pojazdu.

Warto również, żeby karta pamięci do wideorejestratora albo kamer monitoringu była również odpowiednio wytrzymała. Da nam to pewność, że nie przestanie ona nagle działać i zawsze będziemy mogli nagrywać naszą posesję czy trasę.

Samsung Pro Endurance – wytrzymałość i pewność

Pro Endurance to seria kart SD i MicroSD marki Samsung. Jak wskazuje sama ich nazwa, najważniejszą cechą tej serii jest właśnie wytrzymałość. W jakie cechy producent wyposażył swój produkt, by mógł on nam pomóc w codziennym monitorowaniu drogi lub mienia?

Karty z tej serii mogą zagwarantować nam przynajmniej 10 000 sesji podłączeniowych. Nie jest to jednak ich jedyny atut. Pro Endurance to również ochrona przed wodą, temperaturą czy wstrząsami.

Weźmy pod lupę chociażby kwestie związane z temperaturą. Wiele osób o tym nie myśli, jednak jeśli umieścimy kartę w wideorejestratorze, będzie się ona mocno nagrzewała przez przednią szybę, zwłaszcza jeśli trasa ma odbywać się w słoneczny dzień. Podobnie jest w przypadku pamięci do monitoringu, która również jest narażona na działanie wysokiej temperatury. Karty Pro Endurance są w stanie zaoferować nam sprawne działanie nawet w najniższych i najwyższych temperaturach – nie mają żadnych problemów w pracy w zakresie temperatur od -45 do aż 80 stopni Celsjusza.

W przypadku kart pamięci do monitoringu ważna będzie również ochrona przed wodą. Pro Endurance są w stanie wytrzymać nie tylko lekkie zachlapania, ale nawet pełne zanurzenie, więc będziemy mogli być spokojni o nasze kamery monitorujące nawet w najbardziej deszczowe dni.

Czy Pro Endurance to dobry wybór? Naszym zdaniem zdecydowanie tak – w tej serii bez problemu znajdziesz kartę pamięci 256GB lub 512GB, która wytrzyma nawet najtrudniejsze warunki.

  1. Wytrzymałość na pola magnetyczne: do 15 000 gausów (odpowiednik skanera MRI o wysokim polu) 
  2. Ochrona przed uszkodzeniami spowodowanymi przez lotniskowe aparaty RTG 
  3. Wytrzymałość na wodę morską: do 72 h na głębokości 1 m 
  4. Odporność na upadki z wysokości do 5 m (16,4 stopy) 
  5. Przetestowano 10 tysiącami operacji włożenia i wyjęcia 
  6. W spoczynku od -40 do 85°C 

* Samsung nie odpowiada za żadne szkody, za utratę danych, ani za koszty odzysku danych z modułu pamięci USB.

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.