Lista 6 najlepszych premier gier we wrześniu 2022

Wakacje dla wielu osób się kończą, a interesujących gier przybywa. Sezon gamingowy powoli nabiera tempa, a ciekawych produkcji z każdym miesiącem będzie przybywać. Poniżej znajduje się lista 6 najciekawszych tytułów, które będą miały swoją premierę we wrześniu 2022 roku.

The Lord of the Rings: Gollum

Tytuł obowiązkowy dla każdego fana twórczości J. R. R. Tolkiena, chociaż historia Golluma przedstawiona w grze nieco odbiega od tej, która znana jest z filmów i książek.

Przygodówka oferuje bogaty, półotwarty świat, w którym czai się wiele niebezpieczeństw, a tytułowy bohater będzie musiał stawić czoła licznym dylematom moralnym. Wielowątkowa historia wzbogacona została poprzez zadania i aktywności poboczne. Jak czytamy w zapowiedzi tej gry na stronie E-gracz.pl, gra oferuje również mechaniki znane z gier RPG, takie jak rozwój postaci czy crafting.

1428: Shadows over Silesia

Czas wyruszyć na Śląsk i wziąć udział w krwawej inwazji husyckiej. Gracz wciela się w kaznodzieje, który znalazł się w środku brutalnego konfliktu. Szybko odkrywa jednak, że drastyczne sceny nie są wynikiem samej działalności ludzkiej. Za wszystkim stoi skryte w cieniach zło.

Gra oferuje półotwarte lokacje oglądane w rzucie izometrycznym. Dość prosta grafika jest przyjemna i pozwala wczuć się w mroczny klimat rozgrywki. Na gracza czeka wiele zagadek środowiskowych, a także trudnych walk z przeciwnikami.

Steelrising

Akcja gry toczy się w czasach panowania króla Francji, Ludwika XVI. Wybuchła rewolucja, a monarcha postanowił sięgnąć po ostatnią deskę ratunku. Wypuścił z więzienia wszystkie roboty, których zadaniem jest stłumienie zamieszek. Mogą zrobić to w dowolny sposób, a ponieważ są kryminalistami, to ich wybór jest dość krwawy.

W tym wszystkim należy przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo Królowej Marii Antoninie. To zadanie przypada graczowi, który steruje żeńskim robotem o imieniu Aegis. Niestety sytuacja szybko się komplikuje, a ochrona królowej nie jest już taka prosta.

Warhammer 40 000: Darktide

Kooperacyjny FPS, którego akcja toczy się w znanym uniwersum Warhammera. Gracz ma tylko jedno zadanie. Wyruszyć w czteroosobowym oddziale Inkwizycji na planetę Atoma Prime, aby wyplenić Chaos i uratować tamtejszą ludność. Całość sprowadza się do celnego strzelania i przetrwania na wrogim terytorium.

Jeśli podczas rozgrywki brakuje jednego lub dwóch graczy, można zastąpić ich sztuczną inteligencją (botami). Tylko kompletna drużyna będzie w stanie rzucić wyzwanie mrocznym bogom.

Podczas rozgrywki można rozwijać postać, a także zdobywać nowe umiejętności i ekwipunek. Przydadzą się, ponieważ co kilka poziomów następuje wymagająca walka z bossem.

Evil West

Dziki Zachód od lat pobudza wyobraźnię game developerów. Tym razem został wzbogacony o elementy fantasy i science fiction, co daje interesujący efekt w ładnej oprawie graficznej.

Evil West opowiada historię łowcy potworów, który musi wyplenić całe zło z Ameryki. Krwiożercze wampiry są prawdziwą plagą. Na szczęście do ich eliminacji można posłużyć się standardowymi broniami znanymi z westernów, a także futurystyczną bronią palną oraz przeznaczoną do walki wręcz.

Gra Evil West oferuje tryb singleplayer, a także tryb kooperacji dla dwóch graczy.

Serial Cleaners

Skradanka w rzucie izometrycznym, w której znajdują się również elementy zręcznościowe i logiczne. Zadaniem gracza jest pozbycie się dowodów zbrodni przed przyjazdem policji. Oznacza to usunięcie ciał, ogromnych ilości krwi i wszystkiego, co mogłoby naprowadzić śledczych na właściwy trop.

Gracz ma do dyspozycji 4 bohaterów, którymi na zmianę steruje. Każdy z nich charakteryzuje się innym podejściem do swojego fachu, w związku z czym wymagają różnych rozwiązań problemu.