Karta pamięci microSD dla wymagających graczy. Jaką wybrać?

Po kupnie bardzo wydajnego smartfona ze świetnym ekranem i topowymi podzespołami, bardzo trudno się powstrzymać przed instalacją coraz to nowszych gier, które nie chciały działać na poprzednim urządzeniu. W mgnieniu oka może się okazać, że wbudowana pamięć na dane została wyczerpana. Rozwiązanie? Wydajna i pojemna karta pamięci microSD.

Pojemność to nie wszystko?

Wydaje się, że wybór karty pamięci microSD jest prosty. Jak największa pamięć w jak najniższej cenie. Niestety taka strategia prędzej czy później może doprowadzić do sporej irytacji, jeżeli za niską ceną kryje się niska jakość. Jeśli będzie to po prostu zbyt wolny dostęp do danych i niskie prędkości odczytu i zapisu danych, nie stracimy zbyt wiele – jedynie wydane na kartę „no name” pieniądze. Gorzej, jeśli na karcie pamięci zapiszemy ważne dane, które po pewnym czasie nie będą dostępne ze względu na awarię felernej karty pamięci. Niekiedy nawet przewijanie zdjęć w galerii może być problemem, nie mówiąc już o instalacji dużych gier, ładowania skomplikowanych poziomów itp. Pojemność – owszem, ale nie za wszelką cenę i kosztem innych parametrów. Jak więc wybrać dobrą kartę microSD dla wymagającego gracza?

Prędkości odczytu/zapisu drogą do sukcesu?

Wybierając wydajną kartę microSD 256 GB lub większą ważne jest, aby zapewniała odpowiednie prędkości odczytu i zapisu danych. Kierujmy się zatem odpowiednią klasą prędkości. Przykładowo karta pamięci microSD Samsung z serii PRO Plus to topowe rozwiązanie, które przypadnie do gustu nie tylko wymagającym graczom, ale również użytkownikom, którzy często fotografują i przechowują w telefonie mnóstwo treści. Karta dostępna jest w wersji o pojemności 128, 256 oraz 512 GB , oferuje również świetne osiągi i wysokie transfery danych – nawet do 160 MB/s w odczycie i do 120 MB/s w przypadku zapisu danych.

Ważna jest także pewność i bezpieczeństwo zapisanych na karcie danych. O ile grę można zainstalować ponownie, tak jedyną kopię zdjęć np. z wakacji, ostatniej imprezy ze znajomymi itp., w przypadku awarii karty, stracimy bezpowrotnie. Dlatego też linia PRO Plus zapewnia najwyższy stopień bezpieczeństwa, o czym świadczy między innymi oferowana przez producenta aż 10-letnia ograniczona gwarancja. Wszystko to, by użytkownik czuł się bezpiecznie, pewnie i mógł bez obaw korzystać ze swojego urządzenia!

Artykuł powstał przy współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.