blackjack-online

Jak wyglądają wypłaty w blackjacku

Jest bardzo wiele nowych graczy, którzy pragną oddać się standardowej grze w blackjacka na prawdziwe pieniądze. Dlatego ważne jest, aby najpierw zrozumieć wypłaty, jakie oferuje oryginalna rozgrywka, zanim przejdziemy do jakiejkolwiek wersji blackjacka dostępnej w licencjonowanych kasynach online.

Podstawowe wypłaty w blackjacku

Jeżeli chodzi o podstawowe wypłaty w blackjacku, możemy je podzielić na trzy rodzaje. Warto pamiętać, że zasady te obowiązują zarówno w kasynach internetowych, jak i kasynach stacjonarnych.

Wygranie rozdania z krupierem

Blackjack to gra karciana o równych zakładach pieniężnych. Jeśli postawimy jedną jednostkę na rozdanie, wówczas wygramy jedną jednostkę na zwycięskie rozdanie przeciwko krupierowi. Taka wypłata znana jest jako zwrot 1:1; po prostu wygramy jedną jednostkę za każdą postawioną jednostkę. Z kolei nasza początkowa stawka zostanie nam zwrócona.

Podwajanie stawki i wygranie rozdania z krupierem

Jeśli podwoimy rozdanie, aby wygrać z krupierem, współczynnik wypłat będzie taki sam (1:1). Po prostu podwajamy liczbę jednostek, które stawiamy na rozdanie. Nie jest to żadna filozofia.

Trafienie blackjacka

Jeśli mamy szczęście trafić blackjacka, otrzymamy jedną z dwóch wypłat, w zależności od tego, przy jakim stole siedzimy. Dostępne są stoły, które oferują szanse w blackjacku 3:2 albo 6:5.

Blackjack 3:2 oczywiście oferuje wyższą wypłatę. Jednak coraz częściej można zauważyć, że kasyna online chętniej oferują blackjacka 6:5. Dzieje się tak, ponieważ wypłaty w blackjacku 6:5 znacznie poprawiają przewagę gry na korzyść kasyna. W rzeczywistości, grając w blackjacka 6:5, dodajemy kolejne 1,39% do przewagi kasyna.

Wypłaty w blackjacku

Jeśli chcemy mieć pewność, że uzyskamy najlepsze szanse na trafienie blackjacka podczas gry online, dopilnujmy, aby wybierać gry, które oferują wypłaty 3:2. Można się też bliżej przyjrzeć wartościom procentowym RTP oferowanym przez wybrane odmiany blackjacka. Warto postawić na blackjacka z 99% RTP albo wyższym. No chyba że naprawdę lubimy zakłady poboczne wybranego wariantu.

Innym sposobem oceny gry stołowej jest sprawdzenie, jaką przewagę ma tutaj kasyno. Liczby najbliższe 0% oznaczają lepsze szanse dla gracza. I niezależnie od tego, jaką grę wybierzemy, pamiętajmy, aby odpowiedzialnie zarządzać swoim bankrollem. Nie ryzykujmy zbyt wielu oszczędności na jedną lub nawet kilka rąk. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się rozrywkowym spędzaniem czasu przy stole, mając mniejsze obawy.

I nie bójmy się również korzystać z podstawowych tabeli strategii blackjacka. Takie pomoce mogą nam ułatwić podejmowanie decyzji dotyczących zakładów w różnych sytuacjach związanych z rozdaniami naszymi i krupiera.

A jeżeli szukacie znakomitych miejsc w Internecie do skosztowania rozgrywki w blackjacka, warto zerknąć na najlepsze kasyna online, które oferują wyłącznie legalną i uczciwą rozgrywkę. Udostępniają również znakomite bonusy, takie jak darmowe spiny, czy darmowa gotówka. Jest to świetny sposób na dłuższą grę przy niższym ryzyku.