Na poznańskim uniwersytecie pojawiło się groznawstwo

Na Uniwersytecie Adama Mickiewicza pojawiło się groznawstwo – jak się nietrudno domyślić, kierunek ten jest odpowiedzią na zainteresowanie grami komputerowymi. Poza tym jest to pierwszy taki kierunek w kraju.

Już od przyszłego semestru

Ważne jest też to, że kierunek ma ruszyć już od przyszłego semestru. Jak można usłyszeć, kierunek ten powinien przypaść do gustu nie tylko pasjonatom gier – warto również pamiętać o osobach zainteresowanych szeroko rozumianą kulturą medialną.

Wypada także odnotować, że groznawstwo uwzględnia potrzeby rynku pracy – możemy mówić o kompleksowym kształceniu w zakresie gier cyfrowych. Można też powiedzieć, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, o czym mowa. Od razu wyjaśniając, na pewno jest to dowód na to, że wiedza humanistyczna ma zastosowanie w opisie i wyjaśnianiu świata. Ponadto nie można zapomnieć o tym, że granice świata wyznacza język, wyobraźnia i technologia.

Istotne jest też to, że groznawstwo to kierunek, na który nie będzie łatwo się dostać – jest tylko 30 miejsc. W programie studiów możemy znaleźć m.in. publicystykę czy analizę gier wideo.

Czy otwarcie nowego kierunku przyniesie oczekiwane efekty?

Pewnie są osoby, które mają wątpliwości – wątpliwości wydają się czymś jak najbardziej zrozumiałym. Musimy też pamiętać o tym, że na ewentualne efekty przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Jeżeli nowy kierunek okaże się dobrym pomysłem, może dojdzie do zwiększenia liczby miejsc? Od dawna wiadomo, że osiągnięcie sukcesu może zagwarantować bardzo dużo.

Zresztą można podejrzewać, że groznawstwo już teraz będzie cieszyć się sporym zainteresowaniem. Co więcej, nie chodzi o same gry – pojawienie się czegoś nowego zawsze wzbudza ciekawość.