Gry komputerowe mogą zadowolić młodszych i starszych

Gry komputerowe to forma rozrywki, która może kojarzyć się z osobami stosunkowo młodymi. To jak najbardziej zrozumiałe, aczkolwiek nie oznacza to tego, że gry komputerowe mogą interesować wyłącznie młodych – odczucia czasem są mylące. Można też powiedzieć, że najważniejsze są realia.

Uwaga na skrajności

Naturalnie trzeba jednak pamiętać o tym, że ze wszystkim można przesadzić. Gry skierowane do seniorów to jedno, a rozumienie zasad to drugie. Trzeba powiedzieć jasno i wyraźnie, że nie każda osoba może sobie poradzić. Jeżeli babcia/dziadek chce się uczyć obsługi komputera, nie pozostaje nic innego jak zacząć od czegoś bardzo prostego. Przesadzić można też z opinią dotyczącą gier komputerowych. Wydaje się, że gry komputerowe to dla wielu osób coś złego, a rzeczywistość przedstawia się inaczej. Krótko mówiąc, gry mają wady i zalety. Można przypuszczać, że wady to temat, który możemy uznać za stosunkowo omówiony – w związku z tym najlepiej skoncentrować się na zaletach. Rzecz jasna nie chodzi o wymienienie wszystkich zalet, ten tekst powstał po to, aby ludzie byli świadomi podejmowanych decyzji.

Do zalet zalicza się choćby pobudzenie kreatywności. Jeżeli ktoś twierdzi, że to bzdura, to znaczy, że czas zapoznać się z dowodami naukowymi na ten temat. Na pewno trzeba też odnieść się do funkcjonalności, tematyki i sposobu gry. Oczywiście są to sprawy, o których można opowiadać długo, ale jedno nie ulega wątpliwości – możemy mówić o nauce, rozwijaniu różnych partii mózgu czy decydowaniu o zainteresowaniach i pasjach. Niektórzy mogą też dodać poznawanie nowych ludzi. Poznawanie nowych ludzi to fakt, ale nie jest to chyba coś, na czym warto się jakoś szczególnie skupiać (naturalnie każda osoba ma prawo do własnej opinii).

Co o tym wszystkim sądzisz? Czy po przeczytaniu tego tekstu twoje podejście do gier komputerowych uległo zmianie? Ten tekst skierowany jest do wszystkich od dzieci po seniorów.