The Game Awards 2021 za nami

Tegoroczne The Game Awards za nami – co możemy powiedzieć na temat tego wydarzenia? Jakby nie patrzeć, chodzi o jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń tego roku.

Wiele się działo i wiele przed nami

Z pełnym przekonaniem można mówić, że w najbliższym czasie wiele będzie się działo – nie zabrakło zapowiedzi mniejszych i większych gier. Krótko mówiąc, jest wiele możliwości. Oczywiście możliwości to nie wszystko, ale na analizę szczegółów przyjdzie odpowiednia pora.

Rzecz jasna trzeba też uwzględnić, że przyznano wiele nagród. Skoro już przy tym jesteśmy, Cyberpunk nie otrzymał żadnej nagrody – zaskoczenie czy spodziewany przebieg zdarzeń? Nie ma też co ukrywać, że wybory mogą dziwić, ale za jakiś czas większość osób nie będzie pamiętać o dziwnych decyzjach czy kontrowersjach (na koniec pamięta się o zwycięzcach). Jeszcze dla przypomnienia – Cyberpunk 2077 znalazł się wśród najlepszych gier RPG i gier ze świetną muzyką. Najlepszą grą RPG wybrano Tales of Arise, natomiast za najlepszą muzykę uznano, to co proponuje NieR Replicant ver.1.22474487139. Warto również zatrzymać się przy grze roku – grą roku wybrano It Takes Two od Hazelight Studios. Ponadto nie ulega wątpliwości, że możemy mówić o naprawdę ciekawej rywalizacji (wystarczy zwrócić uwagę na nominacje). O kategoriach można rozmawiać jeszcze długo – decydowano choćby nad najlepszą reżyserią, najlepszym kierunkiem artystycznym, najlepszym udźwiękowieniem czy najlepszą grą aktorską.

Nie zapominajmy też o tym, że nagrody są ważne, ale z perspektywy graczy najważniejsze jest utrzymanie odpowiedniego poziomu rozgrywki.