Twórcy eFootball 2022 zanotowali wielką klapę

Dość często można usłyszeć o tym, że piłka nożna traci zainteresowanie. Jest to bez wątpienia problem i co ciekawe, być może pojawi się kolejny – spadek zainteresowania grami piłkarskimi.

Pojawienie się gry eFootball 2022

Gdyby ktoś nie zrozumiał, chodzi o eFootball 2022, czyli najnowszą produkcję studia Konami. Można również dodać, że jest to następczyni Pro Evolution Soccer. Pro Evolution Soccer to oczywiście seria, której nikomu przedstawiać nie trzeba – wystarczy powiedzieć, że mowa o dawnej konkurencji FIFY.

Niemniej jednak dobra przeszłość nie może przesłonić teraźniejszościliczy się to, co tu i teraz a teraz jest źle. Zaczęło się rzecz jasna standardowo, czyli od obiecywania nowości. Dodatkowo mowa o grze dostępnej za darmo – nie ulega wątpliwości, że zadbanie o dostępność to ogromny atut. Z drugiej strony zawsze przychodzi moment weryfikacji – co sądzą gracze?

Na ten moment gracze czują się ogromnie zawiedzeni – gra jest pełna błędów, a odwzorowania postaci mogą zaskakiwać. Warte podkreślenia jest też to, że gra bardzo szybko zebrała mnóstwo negatywnych opinii. Negatywnych opinii jest na tyle dużo, że eFootball 2022 to jedna z najsłabszych gier na platformie Steam. Niektórzy mogą zapytać, co na to twórcy? Przeprosiny twórców to nie jest rekompensata, ale uczciwie trzeba przyznać, że studio Konami nie uchyla się od krytyki. Można nawet powiedzieć, że mamy zgodność z tym, co zarzucają gracze.

Wiemy także, że jakość rozgrywki ma ulec stosunkowo szybkiej poprawie – chodzi oczywiście o regularne aktualizacje. Co więcej, pierwsza aktualizacja ma pojawić się jeszcze w październiku. Dokładna data nie jest jednak znana – wiadomo tylko tyle, że aktualizacja ma opierać się na opiniach graczy. Skoncentrowanie się na opiniach to bez wątpienia duży plus, ale można przypuszczać, że dla większości zawiedzionych osób liczą się wyłącznie wprowadzone zmiany.