Warto pomyśleć o nowej konsoli?

Ludzie mają różne oczekiwania, ale można chyba powiedzieć, że zbliża się dobry czas na zakup konsoli. Chodzi o plany Sony i Microsoftu, zgodnie z którym należy spodziewać się odświeżonych modeli przygotowanych do rozdzielczości 8K.

Zmiany i zmiany

Nowości na rynku są czymś jak najbardziej normalnym, aczkolwiek trzeba przyznać, że ostatnie miesiące czy wręcz lata łatwe nie były. Ma to związek z bardzo częstym kopaniem kryptowalut i oczywiście pandemią.

Przechodząc do tematu, w ostatnich dniach odbyła się konferencja TCL. Podczas spotkania mogliśmy usłyszeć, że w najbliższym czasie nie będziemy mogli narzekać na nowości. Jak się można domyślić, nie zabrakło też informacji dotyczących konsol. Krótko mówiąc, chodzi o generację 9.5 dla Sony i Microsoftu. W przypadku Japończyków wiemy, że będzie to PlayStation 5 Pro. Nazewnictwa Amerykanów nie znamy, ale to naturalnie nie ma większego znaczenia – najważniejsze są możliwości. Nie sposób też nie zatrzymać się przy rozdzielczości 8K. Taka rozdzielczość realna jest dzięki układowi graficznemu, który odpowiada AMD Radeon RX 7700 XT. Jeżeli o AMD Radeon RX 7700 XT słyszysz po raz pierwszy, dobrze pamiętać, że mowa o czymś, czego jeszcze nie ma na rynku. Nie ma też co ukrywać, że rozdzielczość 8K oznacza mnóstwo pikseli do wygenerowania. To coś, obok czego nie możemy przejść obojętnie – można zakładać koncentrację na prostszych tytułach niezależnych i wykorzystaniu technologii AMD FidelityFX Super Resolution 2.0.

Warto także pamiętać o tym, że premiery możliwe są w 2023 roku. Choć z drugiej strony już możemy mówić, iż premier w 2024 roku nie wolno wykluczyć.