Co jest celem Microsoftu?

Microsoft to firma, która cieszy się ogromną popularnością i rzecz jasna nie ma w tym nic dziwnego. Warto jednak zadać sobie pytanie, jak możemy określić misję tej firmy? Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym mamy do czynienia ze zmianą oczekiwań.

Co wiemy o działalności?

Zmianą, z której raczej nie wszyscy zdają sobie sprawę. Przechodząc do sedna, wydaje się, że priorytetem jest zapewnienie dostępu do gier. Krótko mówiąc, musimy przez to rozumieć brak kłopotów wynikających z lokalizacji czy wykorzystywanego sprzętu. Ponadto możemy powiedzieć, że konsole Xbox nie są już tym, co najistotniejsze – za priorytet trzeba uznać streaming.

Gdyby kogoś interesowały szczegóły, na pewno należy sobie coś wyjaśnić – nadzieje związane ze streamingiem nie są zaskakujące. Wystarczy wziąć pod uwagę, że mowa o korporacji, która może realizować streaming bez konieczności współpracy z partnerami. Jest to naprawdę ważna informacja – niewiele korporacji na świecie znajduje się w takiej samej sytuacji. Niemniej musimy pamiętać, że sprzyjające okoliczności trzeba umieć wykorzystać. Czasem jest tak, że coś w teorii prostego niesie za sobą sporo kłopotów – wszystko weryfikuje rynek. Choć z drugiej strony możemy mówić o niemałych nadziejachgry strumieniowane i hostowane w chmurze mogą charakteryzować się sporą złożonością. Jeżeli teoria przełoży się na praktykę, powinniśmy mieć do czynienia ze światami stanowiącymi gwarancję dużej dynamiki.

Warto jeszcze dodać (na wypadek wątpliwości), że Xbox nie przestaje tworzyć gier dedykowanych konsolom i komputerom.