Do grania wyłącznie konsola?

Można przypuszczać, że są osoby, które twierdzą, że do grania koniecznie należy wykorzystać konsole. Tego typu słowa są zrozumiałe, co nie jest równoznaczne, z tym że mowa o czymś zgodnym z prawdą.

Jak przedstawia się rzeczywistość?

Przede wszystkim trzeba zadać sobie pytanie, co można powiedzieć o rynku gier? Odpowiedź na to pytanie może wydawać się oczywista, ale prawda jest taka, że realia mogą zaskakiwać.

Zacznijmy może od tego, że konsole to urządzenia, na których gra się naprawdę wygodnie. Niemniej jednak nie oznacza to tego, że należy zapomnieć o innych opcjach – klasyczny komputer biurowy ma wiele zalet. Być może wiele osób się z tym nie zgodzi, ale w pewnych sytuacjach nie ma się nad czym zastanawiać. Można też pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym wiele osób zapomniało o zaletach komputera biurowego. Zresztą wystarczy odnieść się do gier – czy nie jest tak, że w przypadku klasycznych komputerów możemy mówić o złożonych grach? Złożonych i lepszych niż te przeznaczone na konsole. Gusta to rzecz jasna sprawa prywatna, ale czasami dobrze spojrzeć na okoliczności inaczej – czy gry na konsole wymagają skomplikowanej strategii? Czy można mówić o przygodach, które pobudzają mózg do działania?

Warto również dodać, że to wszystko ma potem wpływ na zainteresowanie. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że konsole cenione są przez tych, którzy grają od czasu do czasu. Oczywiście nie tylko tacy gracze sięgają po konsole – niemniej są to osoby, które mogą twierdzić, że liczą się tylko takie urządzenia. Krótko mówiąc, chodzi o świadomość – trzeba wiedzieć, jak przedstawia się sytuacja.