EA Sports usunęło rosyjskie drużyny

Inwazja Rosji na Ukrainę sprawiła, że wiele krajów nie chce mieć z Rosją nic wspólnego. Można też powiedzieć, że mamy do czynienia ze swego rodzaju solidaryzowaniem się, czego przykładem jest FIFA 22.

Ważne zmiany

Pojawiła się aktualizacja tej gry i można rzec, że była to bardzo ważna aktualizacja – w grze nie znajdziemy już Rosji, rosyjskich klubów i stadionu Spartaka Moskwa. Tym samym EA Sports dotrzymało słowa danego przed miesiącem. Można też przeczytać, że EA Sports solidaryzuje się z Ukraińcami oraz wzywa do zakończenia inwazji. Wspomniano nawet o tym, że podjęta decyzja jest zgodna z działaniami podejmowanymi w prawdziwym świecie.

Odczuwalne sankcje

Podjęta decyzja jest kolejnym przykładem na to, że Rosji potrzebne są sankcje i co najważniejsze, sankcje te muszą być jak najbardziej odczuwalne. Chodzi o różnego rodzaju naciski, które przełożą się na zmianę prowadzonej polityki.

Z drugiej strony należy pamiętać o tym, że siła rosyjskiej propagandy jest ogromna. Dość powiedzieć, że możliwe, iż wielu Rosjan nie ma pojęcia o działaniach swojego prezydenta. Niewykluczone, że brzmi to dziwnie, ale powodów do zdziwienia nie ma żadnych.

Co dalej?

Być może niektórzy zadają sobie pytanie, kiedy możemy spodziewać się powrotu do normalności? Sprawa szalenie istotna, ale udzielenie odpowiedzi jest jednak teraz niemożliwe. Kluczem jest zakończenie wojny na Ukrainie, a to w najbliższych dniach raczej się nie wydarzy. Do tego nie sposób nie zadać pytania, czy zakończenie wojny to wszystko? Czy po zakończeniu działań wojennych natychmiast mamy przejść do porządku dziennego?

Tutaj przeczytasz o planie stworzenia republik ludowych na zachodzie Ukrainy.