Gra komputerowa pomagająca w walce z rakiem piersi!

Tytuł tekstu może brzmieć jak nieśmieszny żart, ale mowa o rzeczywistości. Z drugiej strony nie oznacza to tego, że możemy mówić o jakimś wielkim przełomie – na wyciąganie poważnych wniosków trzeba jeszcze poczekać.

Jest projekt!

Przede wszystkim należy podkreślić, że mowa o projekcie, który właśnie powstaje. Krótko mówiąc, na wyciąganie wniosków przyjdzie jeszcze czas. Można również powiedzieć, że mamy do czynienia ze zbieraniem danych (zbieranie danych następuje za pomocą ankiety) – zebrane informacje będą mieć wpływ na ostateczny kształt gry.

Wypada też odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki jest cel gry? Gdyby ktoś miał wątpliwości, warto wiedzieć, że chodzi o uratowanie jak największej liczby osób i popularyzowanie profilaktyki raka piersi. Dobrze też mieć na uwadze, że korzystanie z gier to nie jest coś, co możemy określić nowością. Dokładnie rzecz ujmując, chodzi o coś, co w krajach Europy Zachodniej jest dość częstym zjawiskiem. Sytuację w Polsce można określić rozwojową. Można również powiedzieć, że cały czas wychodzimy z założenia, zgodnie z którym gry komputerowe są gwarancją rozrywki. Koncentrowanie się na rozrywce jest zrozumiałe, ale trzeba pamiętać o tym, że nie należy zapominać o innych sprawach. Jeżeli można sobie pomóc, nawet nie ma się nad czym zastanawiać. Nie trzeba też chyba dodawać, że rak piersi to bardzo poważna sprawa. Na tyle poważna, że według Światowej Organizacji Zdrowia możemy mówić o najczęstszym diagnozowanym nowotworze na świecie (rok temu mieliśmy komunikat).

Nadchodzi czas na zmiany?