Gry wideo pozytywnie wpływają na inteligencję?

Dzieci i gry wideo to temat, w przypadku którego krążą ogromne emocje i nie ma się czemu dziwić. Mowa o rozrywce, która jest niebywale angażująca i co za tym idzie, pojawiają się rozmaite niebezpieczeństwa.

Jak to jest z tymi grami wideo?

Można odnieść wrażenie, że mowa o temacie, w przypadku którego powiedziano już dosłownie wszystko. Wydaje się też, że można mówić o czymś, co świetnie pokazuje, jacy jesteśmy. Dokładnie rzecz ujmując, wiele zależy od nastawienia – to nawiązanie do graczy. Można również dodać, że rzeczywistość bywa zaskakująca i czasem zupełnie nie zdajemy sobie z tego sprawy – to oczywiście nawiązanie do osób, którym wydaje się, że wiedzą wszystko o grach.

Dobrze też odnieść się do faktów – nic tak nie oddziałuje na wyobraźnię. Zwłaszcza że możemy mówić o wnioskach, które dla wielu będą szokujące – naukowcy ze szwedzkiego Karolinska Institutet udowodnili, że regularne granie przekłada się na wzrost inteligencji. Wypada jeszcze dodać, że chodzi o niewielki wzrost, ale jednak taki, który da się zbadać. Gdyby kogoś interesowały szczegóły, na pewno dobrze wiedzieć, że badanie przeprowadzono na grupie około 5000 maluchów. To duża grupa, aczkolwiek nie oznacza to tego, że sprawę należy uznać za zakończoną. Krótko mówiąc, trzeba również skoncentrować się na śnie, wynikach w szkole i kondycji fizycznej.

Istotne jest też to, że nie możemy mówić o tym, iż mamy do czynienia z zachęcaniem do gier wideo. Sytuacja wygląda tak, że ewentualne zmartwienia związane z grami nie powinny mieć miejsca. Najkrócej rzecz ujmując, trzeba pamiętać o tym, że tego rodzaju rozrywka prawdopodobnie wyjdzie na dobre.

Informacje o grach dostępne są także pod tym linkiem.