Ekspansja Sony

Sony Computer Entertainment to producent, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać – japońska firma odpowiada choćby za stworzenie PlayStation. Ważne jest też to, że możemy usłyszeć o tym, iż w Sony planuje się ekspansję.

Co należy przez to rozumieć?

Odnoszenie się do szczegółów jest zadaniem niełatwym (jeśli w ogóle realnym). Na pewno wiemy, że planuje się przeznaczenie pieniędzy na przejęcie kilku studiów. Warte podkreślenia jest także to, że fakt ten może mieć wpływ na Polskę – Japończycy mogą zainteresować się naszym krajem.

Z drugiej strony możemy mówić o planowaniu ekspansji, jak i o tym, że ekspansja już trwa. Wystarczy wziąć pod uwagę, że japoński gigant nie tak dawno przejął Bluepoint Games. Niektórzy mogli myśleć, że na tym ruchu koniec, ale doniesienia wskazują na coś zgoła przeciwnego. Można też dodać, że mówi się o chęci wykorzystania dobrych czasów – przyszłość to zawsze jakaś niewiadoma. Wypada też odnotować, że japoński gigant ma omijać dużych graczy – najprawdopodobniej ustalono, że Sony zainwestuje w kilka mniejszych firm. Dobrze także zatrzymać się przy pieniądzach (w końcu pieniądze mają ogromne znaczenie) – niewykluczone, że na te inwestycje przeznaczy się nawet 18 miliardów dolarów. Oczywiście wszystko ma być też przemyślane – czyli należy spodziewać się spoglądania na rejony, w których Japończycy mają braki. Warto także pamiętać o tym, że Polska to naprawdę ciekawy kierunek – funkcjonuje u nas wielu utalentowanych deweloperów. Zresztą wystarczy spojrzeć na polski rynek gier komputerowych – trudno narzekać.