FIFA 23 ostatnią odsłoną serii?!

FIFA 23 ma być ostatnią odsłoną kultowej serii! Powiedzieć, że to koniec pewnej epoki, to jak nic nie powiedzieć.

Co się stało?

Już niedługo czeka nas FIFA 23 i co najważniejsze, będzie to (a w każdym razie tak wskazują liczne źródła) ostatnia odsłona serii od Electronic Arts. Oznacza to, że należy spodziewać się kolejnych produkcji, ale możemy mówić o nowym otwarciu. Nowy początek to zawsze spore nadzieje i spora niepewność.

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, co spowodowało zakończenie współpracy, warto wiedzieć, że poszło o pieniądze. Nie po raz pierwszy możemy przekonać się, że spory finansowe potrafią ogromnie wpłynąć na rzeczywistość.

Patrzenie w przyszłość

Spróbujmy jednak skoncentrować się na tym, co czeka nas w bliższej lub dalszej przyszłości – amerykański producent już wcześniej sugerował pojawienie się nowej serii bez patronatu FIFY. Z drugiej strony mówiło się o tym, że lepszym rozwiązaniem jest dojście do konsensusu z dotychczasowym pracodawcą.

Niemniej jednak nie zawsze mamy to, czego byśmy chcieli. Warte odnotowania jest też to, że Electronic Arts niedawno zarejestrowało markę EA Sports FC. Naprawdę, trudno o bardziej czytelny sygnał. Wypada też przypomnieć o tym, że kiedyś mogliśmy usłyszeć, iż Electronic Arts ma kilkudziesięciu partnerów. Był to komunikat w stronę FIFY – nie jesteście nam potrzebni. Z drugiej strony trzeba pamiętać o tym, że przy rozstaniach raczej nie słyszy się o porażkach – jedna i druga strona jest przekonana, że sobie poradzi. Najlepszym tego przykładem doniesienia płynące z FIFY – organizacja piłkarska miała rozmawiać z przedstawicielami firmy 2K Games. Tematem oczywiście kontynuacja kultowej serii.

O grach możesz poczytać także tutaj.