Gry komputerowe i blockchain – co sądzisz o takim połączeniu?

Czy gry komputerowe i blockchain można połączyć? Wydaje się, że jest to temat, w przypadku którego należy liczyć się z przeróżnymi odpowiedziami. Wystarczy wziąć sobie za przykład choćby firmę Ubisoft.

Co planuje ta firma?

Rzeczywistość przedstawia się tak, że firma ta planuje tworzyć gry właśnie na podstawie blockchainu. Oczywiście plany nie zawsze muszą zostać zrealizowane, ale to już temat na inną opowieść. Warto też dodać, że Ubisoft to miejsce, gdzie od dawna spogląda się w stronę kryptowalut. Najlepszym tego dowodem jest sytuacja z kwietnia ubiegłego roku – w kwietniu oznajmiono, że spółka dołączy do ekosystemu blockchaina Tezos (jako jego główny walidator).

Niektórzy mogą zapytać, co to wszystko oznacza dla graczy? Pytanie zasadne, aczkolwiek odpowiedź jest naprawdę prosta – chodzi o realne zarabianie na tworzonych treściach.

Blockchain – co to?

Wypada także odpowiedzieć sobie na pytanie, z czym wiąże się blockchain? Słyszenie o czymś nie oznacza, że wszelkie informacje są zrozumiałe. Przechodząc od razu do sedna, głównie możemy mówić o systemie, dzięki któremu powstają kryptowaluty. Istotne jest również to, że mowa o systemie, który dane i informacje przekazuje w sposób zdecentralizowany. Jeżeli zastanawiasz się nad bezpieczeństwem, warto wiedzieć, że nie ma najmniejszego powodu do niepokoju, gdyż system jest bezpieczny oraz gwarantuje niezmienność i brak możliwości kasacji. Dobrze także mieć na uwadze, że większość systemów blockchain działa zgodnie z zasadą proof-of-work. Zasada proof-of-work oznacza, że użytkownik udostępnia moc obliczeniową do rozwiązywania przeróżnych zadań. Ważne jest też to, że w większości przypadków mamy do czynienia z wykorzystaniem karty graficznej.

Czy gry komputerowe i blockchain to połączenie, które można określić przyszłościowym?