Vixa Games oferuje akcje

Vixa Games to deweloper gier na komputery stacjonarne i konsole. Wypada również mieć na uwadze, że mowa o firmie, która rozpoczyna publiczną ofertę akcji.

Co możemy powiedzieć na temat sytuacji?

Jeżeli zastanawiasz się nad szczegółami, warto uwzględnić, że inwestorzy mogą nabyć 183 375 nowo emitowanych akcji zwykłych (na okaziciela serii C). Wiemy też, że cena emisyjna wynosi 16,36 zł za jedną akcję. Patrząc pod kątem finansowym, możemy mówić, że plan zakłada pozyskanie do 3 mln zł. Wypada także zatrzymać się przy wykorzystaniu środków – zdobyte środki zostaną przeznaczone na bieżącą działalność i sfinansowanie nakładów związanych z tworzeniem gier studia. Zapisy na akcje ruszą 15 listopada.

Jeśli chcesz zapoznać się ze szczegółami, czas zainteresować się pracami dotyczącymi gry The Crackpet Show. The Crackpet Show można określić kreskówkową grą z gatunku roguelite. Warte odnotowania jest też to, że możemy mówić o rozgrywce opartej na współpracy między graczami. Bardzo ważne jest również to, że można usłyszeć, iż z grą wiąże się spore nadzieje. Zresztą zawsze najlepszym rozwiązaniem jest odniesienie się do konkretu – materiały wyświetlono ponad 5,4 mln razy. Jeżeli liczba wyświetleń jest nieprzekonująca, można spojrzeć nieco inaczej – stronę główną (platforma Steam) odwiedziło 209 tys. unikalnych użytkowników. Pamiętajmy także o tym, że budżet to ok. 1,5 mln zł.

Oczywiście wspomniana propozycja to przykład – przykład, na którym warto się skoncentrować. Naturalnie nie można też zapomnieć o najważniejszym – za ocenę planów odpowiadają gracze.

Więcej informacji o grach komputerowych i na konsole znajdziesz tutaj.