Gry komputerowe i rzeczywistość wirtualna

Są wśród nas ludzie, którym popularność gier komputerowych nie do końca odpowiada. Można to zrozumieć, ale trzeba mieć na uwadze, że rola rzeczywistości wirtualnej staje się coraz większa. Możemy się z tym nie zgadzać czy możemy tego nie akceptować, ale to niczego nie zmienia!

Akademia Sztuki w Szczecinie

Gdyby komuś zależało na konkretach, nie pozostaje nic innego jak zainteresować się sytuacją w szczecińskiej Akademii Sztuki. Krótko mówiąc, czeka nas pierwsza rekrutacja dotycząca gier komputerowych i rzeczywistości wirtualnej. Warto też pamiętać o tym, że mowa o kierunku, który został uruchomiony w zeszłym roku.

Wtedy sytuacja wyglądała tak, że zgoda z ministerstwa na uruchomienie kierunku przyszła już po rekrutacji. Co za tym idzie, studenci zrekrutowani na pokrewną specjalność mieli okazję przejścia na nowo utworzony profil. Można więc powiedzieć, że w tym roku po raz pierwszy czeka nas bezpośrednie rekrutowanie na gry komputerowe.

Co możemy powiedzieć o szczegółach?

Gdyby kogoś interesowały dokładne informacje, najlepszym wyjściem jest wizyta na stronie poświęconej rekrutacji (www.rekrutacja.akademiasztuki.eu). Tam mamy zakładkę „egzaminy wstępne” i pod tą zakładką kryją się istotne wiadomości. Matura to podstawa, ale na koniec wszystko sprowadza się do talentu artystycznego. Jakkolwiek to zabrzmi, ocena talentu jest czymś, co trudno zdefiniować. Co więcej, same wyniki egzaminu dojrzałości raczej nie są wystarczające.

Egzaminy wstępne na Akademię Sztuki odbędą się na przełomie czerwca i lipca. Warto też pamiętać o tym, że w marcu i maju odbędą się dni otwarte online.

Informacje ze Szczecina dostępne są także pod tym adresem.