PlayStation lideruje na rynku konsol

Konsole cieszą się sporym zainteresowaniem, ale czasem warto zatrzymać się przy konkretnych danych. Weźmy sobie pod uwagę liderowanie na rynku konsol – gdzie możemy liczyć na najlepsze propozycje?

Co powiesz na PlayStation?

Jeżeli pojawiają się jakieś wątpliwości, nie pozostaje nic innego jak zapoznanie się z ofertą, którą ma PlayStation. Tak, PlayStation jest liderem rynku. Można też powiedzieć, że mowa o czymś, co chyba nie powinno zaskakiwać.

Dobrze też odnieść się do sum, jakie przeznaczono na konsole oraz gry i usługi, które mają z nimi związek. Krótko mówiąc, można usłyszeć, że przeznaczono rekordowe 60 miliardów dolarów amerykańskich. Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że możemy mówić o mniejszych wydatkach na gry pudełkowe. Wiadomo też, że ich udział na rynku wyniósł mniej niż 30% – produkcje cyfrowe nastawione są na konsole. Jeśli były do tej pory z tym jakieś niejasności, teraz raczej wszystko jest jasne.

Wypada też wiedzieć, że znaczenie konsol mogło być jeszcze większe – chodzi o problemy z dostępnością. Skoro już jesteśmy przy urządzeniach, nie ma co ukrywać, że możemy mówić o droższym sprzęcie. Kiedy sprzęt jest droższy, łatwiej wydać więcej pieniędzy. Z drugiej strony nie można zapomnieć o tym, że rosnące ceny są czymś jak najbardziej normalnym.

Być może niektórzy zadają sobie pytanie, co będzie dalej? Pytanie zasadne, ale na dobrą sprawę trudno cokolwiek stwierdzić. Owszem, można mieć swoje przypuszczenia (czy nawet trzeba), ale nie sposób zapomnieć o tym, że czasem dzieją się rzeczy zupełnie niespodziewane.