Najlepsze gry na konsolę PS4 dla dzieci

Najlepsze gry na konsolę dla dzieci

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy człowiek ma do czynienia z elektroniką zarówno w pracy, jak i w szkole, czy podczas odpoczynku od codziennych obowiązków. Dzieci również korzystają z nowoczesnych narzędzi w celu dostarczenia sobie rozrywki i nie ma w tym nic złego, jeśli czas ich użytkowania jest odpowiednio dobrany do wieku dziecka. Jeśli nasza pociecha spędza czas przy konsoli, to warto wybierać takie gry, w których nie występuje przemoc, grafika jest przyjemna, a treści znajdujące się w rozgrywce są dostosowane do wieku korzystającego z konsoli młodego człowieka. Jakie gry na konsolę PS4 co najlepsze dla dzieci?

Lego Przygoda 2

Lego przygoda 2 to gra inspirowana uwielbianym przez dzieci filmem animowanym o tym samym tytule. Rozgrywka przeznaczona jest dla dzieci po siódmym roku życia, ale doskonale będą się przy niej bawić również dorośli gracze. Liczba graczy, jaka może wziąć udział we wspaniałych przygodach oferowanych przez Lego Przygodę 2, wynosi dwie osoby, dzięki czemu może to być doskonały sposób spędzenia czasu dla rodzeństwa lub dziecka i jego przyjaciela ze szkolnej ławki. Czas gry w tym przypadku możemy dostosować indywidualnie, ponieważ Lego Przygoda 2 to wiele przygód trwających od 15 minut, do lekko ponad godzinnych rozgrywek. Przyjemna grafika w klimacie lego sprawia, że to propozycja idealna zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców.

The LEGO Harry Potter Collection

Kolejną propozycją pozostającą w klimacie lego są przygody najsłynniejszego czarodzieja, który uwielbiany jest przez dzieci na całym świecie, mowa tu oczywiście o Harrym Potterze. Podobnie, jak w przypadku Lego Przygody 2 rozgrywka przeznaczona jest dla jednej lub dwóch osób, jednak w tym przypadku czas rozgrywki to wiele godzin, które podzielone zostały na krótsze sesje. W grze znajdziemy mnóstwo humorystycznych wstawek, co z pewnością spodoba się graczom w każdym wieku. Sama rozgrywka przewiduje przygody w szkole magii i czarodziejstwa, które doprowadzić nas mają do niezwykle emocjonującego starcia z Voldemortem.

Crash Bandicoot

Tę grę kojarzy z pewnością każdy, ponieważ to ożywiona w nowoczesnym wydaniu rozgrywka, w której główny bohater przeżywa szalone przygody podczas niezwykle dynamicznej akcji. Czas gry w tym przypadku wynosi do 30 minut na rozgrywkę. Crash Bandicoot przeznaczony jest dla dzieci od 7 roku życia.

Spyro Reignited Trilogy

Spyro to uroczy, fioletowy smok, którego również z pewnością kojarzy nieco starsze pokolenie. Gra pozbawiona jest przemocy, pełna jest wspaniałych mini gier i przygód, które pozwolą naszemu dziecku na świetną zabawę. Spyro Reignited Trilogy przeznaczony jest dla graczy od 7 roku życia, a rozgrywka trwa do 30 minut.

Minecraft                

Tej gry chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, ponieważ to jedna z najpopularniejszych pozycji na całym świecie. Gra przeznaczona jest dla graczy od 7 roku życia, jednak pod opieką dorosłych również nieco młodsze dzieci mogą się przy niej doskonale bawić. Liczba graczy to maksymalnie 4 osoby, co pozwala uczynić z gry w Minecrafta wspaniałą, rodzinną zabawę. Dzięki budowaniu i niezliczonej ilości możliwości gra doskonale rozwija wyobraźnię i pozwala na tworzenie nieskończenie wielu wspaniałych miejsc.

Melbit’s World

Tym razem gra, w której mogą wziąć udział również nieco młodsi gracze. Melbit’s World to rozgrywka przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia. Kolorowa, wesoła przygoda nastawiona jest na przyjemną w odbiorze grafikę i zadania przyjazne zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców. Łamigłówki, przeszkody, pułapki, to wszystko czeka na graczy tej uroczej platformówki. Minimalna ilość graczy w przypadku Melbit’s World wynosi 2 osoby, zaś maksymalna 4. Do obsługi rozgrywki można użyć smartfonów lub tabletów.

Monopoly Plus

Kolejna gra przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia. Liczba graczy, która może wziąć udział w rozgrywce, wynosi od 1 do 6 osób. Zasad nikomu nie trzeba przedstawiać, wszak każdy z nas chociaż raz w życiu słyszał o Monopolu, który dzięki konsoli PS4 przenosi się na ekrany naszych telewizorów i gwarantuje nam świetną rozrywkę w gronie najbliższych.

Dodaj komentarz