Nigdy nie jest za późno

Często mówi się, że wiek to tylko liczba i co za tym idzie, zawsze można pomyśleć o czymś nowym. Być może wiele osób w to nie wierzy, ale tak właśnie jest i e-sport jest tego potwierdzenie. W zasadzie to nie tyle e-sport, ile pewien 63-letni Ukrainiec.

Kariera w e-sporcie

Można przypuszczać, że spędzanie czasu na grach komputerowych to dla niektórych nie jest sport, ale w tym momencie to zostawmy. W tym momencie liczy się wyłącznie wiek graczy.

Pewnie wiele osób powie, że mowa o zmaganiach dla młodych zawodników, ale takie myślenie jest dość dużym uproszczeniem. Owszem, można pomyśleć, że e-sport jest dla młodych (i raczej coś w tym jest), ale nie oznacza to tego, że należy mówić o ograniczeniach. Najlepszym dowodem jest 63-letni Oleg, którego możemy określić profesjonalnym graczem Counter Strike’a.

Ponadto to nie tak, że Oleg od dawna skupia się na grach – początek kariery miał miejsce w 2019 roku. Można też dodać, że mężczyzna ma za sobą służenie w marynarce wojskowej – życie Olega jest intensywne. Wracając do tematu, duży wpływ na obecną sytuację miały dzieci mężczyzny. To też bardzo fajne potwierdzenie tego, że nie tylko rodzic może wpływać na dziecko. Wypada również odnotować, że Ukrainiec nie jest graczem, który pojawia się od czasu do czasu – mamy do czynienia z zawodnikiem aktywnie uczestniczącym w wielu rozgrywkach i turniejach.

Kto wie, może historia Olega będzie dla niektórych inspiracją? W niektórych sytuacjach zastanawiamy się nad tym, czy postępujemy zgodne z jakąś niepisaną normą – warto to zmienić. Jeżeli nie robi się niczego złego, nie ma powodu do zmartwień.